کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی یک سازه پیش ساخته مدرن است که با استفاده از ساندویچ پانل در طرح‌ها و نماهای مختلف جهت حراست، نگهبانی و کنترل عبور و مرور یک منطقه تولید می‌شود. کیوسک های حراستی در بخش ورودی پارکینگ‌ها، دانشگاه‌ها، هتل‌ها، اردوگاه‌ها و اماکن تفریحی مستقر هستند.

کیوسک‌های نگهبانی بسته به تعداد نگهبانان در ابعاد و اندازه‌های مختلف مانند 1.5×1.5، 2×2 و بیشتر تولید می‌شوند. کانکس نگهبانی با استفاده از انواع مختلف ساندویچ پانل تولید می‌شود و قیمت آن بستگی به متریال به کار رفته در کانکس دارد.

 نگهبانی و حراست یک بخش کلیدی و مهم در برقراری امنیت و حفاظت از یک مجموعه، ارگان و حتی اماکن عمومی است.

از مهم ترین نکات در ساخت کیوسک نگهبانی این است که جهت نظارت بهتر نگهبانان به اطراف، با پنجره‌های بیشتر طراحی می‌شود، همچنین نوع متریال کانکس نگهبانی نیز باید با آب و هوای منطقه سازگار باشد. ابعاد کانکس نگهبانی با توجه به تعداد افراد مستقر در آن در نظر گرفته می‌شود.

از کانکس نگهبانی ساندویچ پانل می‌توانید در اقلیم‌ها و شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کنید. از آن جایی که این سازه‌ها اغلب با استفاده از ساندویچ پانل پلی اورتان تولید می‌شوند مقاومت بسیار خوبی در برابر تبادل انرژی حرارت و برودتی دارند به همین دلیل با آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد سازگار هستند.

کانکس نگهبانی

انواع کانکس نگهبانی

کانکس های نگهبانی بر اساس نوع اسکلت، شاسی کشی و دوام و پایداری به دو دسته کیوسک نگهبانی سبک و سنگین تقسیم‌بندی می‌شوند.

کانکس نگهبانی سبک

معمولا برای کیوسک های نگهبانی زیر 6 متر که وزن کمتری دارند، برای شاسی کشی از انواع پروفیل قوطی استفاده می‌شود که به آن‌ها کانکس نگهبانی سبک می‌گویند. این سازه‌ها وزن بسیار سبک و قابلیت حمل و نقل راحتی دارند. اما معمولا برای استفاده های کوتاه مدت در پروژه‌های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کانکس نگهبانی سنگین

در کانکس‌های نگهبانی بالای 6 متر، برای شاسی کشی از تیرآهن نمره 16 یا 18 استفاده می‌کنند که وزن کلی سازه را افزایش می‌دهد به همین دلیل به آن‌ها کانکس نگهبانی سنگین می‌گویند. کانکس نگهبانی سنگین مقاومت و پایداری بیشتری نسبت به کانکس های سبک دارد و برای استفاده های بلند مدت در پروژه های عمرانی کاربرد دارد. پس از اتمام پروژه نیز قابلیت جا به جایی و استفاده در پروژه دیگر را دارد.

مزایای کانکس نگهبانی ساندویچ پانل

استفاده از کانکس ساندویچ پانل به جای ساخت یک اتاقک با استفاده از آجر و سیمان مزایای بیشتری با خود به همراه دارد.

 • قیمت پایین‌‌تر ساندویچ پانل نسبت به تهیه ملات، سیمان و آجر
 • سرعت بالای تولید دکه نگهبانی (حداکثر 15 روز)
 • مقاومت نسبت به حرارت و رطوبت (پانل با ضخامت 4 سانت به اندازه یک دیوار آجری 30 سانتی)
 • امکان استفاده در اقلیم‌ها و شرایط آب و هوایی گوناگون
 • مقاومت در برابر آتش‌سوزی (فوم پلی اورتان و پشم سنگ)
 • قابلیت حمل و نقل و جابه‌جایی جهت استفاده در منطقه و پروژه دیگر
 • مقاومت بالای ورق‌های فلزی پانل در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ‌زدگی
 • مقاومت فیزیکی و مکانیکی بالا
کاربرد کانکس نگهبانی

کاربرد کانکس نگهبانی

از کانکس نگهبانی جهت حفاظت و حفظ امنیت در بسیاری اماکن عمومی و سازمان‌ها استفاده می‌شود. چند نمونه از کاربردهای کیوسک نگهبانی شامل موارد زیر است:

 • حفاظت از کارگاه های عمرانی و کارخانجات
 • سازمان‌ها و ادارات
 • مراکز خرید و فروشگاه‌ها
 • پارکینگ هتل، فرودگاه، ورودی دانشگاه
 • ورودی اماکن تفریحی و اقامتی
 • مجتمع‌های مسکونی و پارک‌ها

 مراحل ساخت کانکس نگهبانی

 1. ابتدا تیر آهن های شاسی کف کانکس به هم جوش داده می‌شود.
 2. زیرسازی کانکس (پروفیل قوطی یا ورق) به صورت شبکه ای بسته شده و برای زنگ نزدن اسکلت به آن ضد زنگ زده می شود.
 3. در مرحله بعد پانل های دیواری و سقفی با استفاده از پیچ نصب ساندویچ پانل به زیرسازی متصل می‌شوند.
 4. سپس جهت درزبندی و آب‌بندی از انواع ورق فلاشینگ جهت پوشش درزها و فواصل بین پانل ها استفاده می‌کنند.
 5. در نهایت با استفاده از چسب پلی اورتان فواصل باقی مانده را می‌پوشانند تا از نفوذ هرگونه گرد و غبار و رطوبت به داخل سازه جلوگیری کنند.
کانکس نگهبانی

نمای کانکس نگهبانی

کانکس های نگهبانی در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود در ادامه به چند مورد آن اشاره شده است.

نمای ساندویچ پانل

در این نوع نما پوشش بیرونی کانکس همان سطح فلزی ساندویچ پانل است که عایق حرارتی و صوتی هستند. نمای ساندویچ پانل در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود است و به زیبایی کانکس می‌افزاید. این نوع نما برای کانکس‌های نگهبانی که در مناطق سردسیر و گرمسیر مورد استفاده قرار می‌گیرند، مناسب است.

کانکس نگهبانی لوکس

در این نوع کانکس ها معمولا از ترکیب رنگ های لوکس (رنگ‌های مشکی و طلایی) که کمتر در نمای ظاهری کانکس ها می‌بینیم استفاده می‌شود. از این نوع کانکس ها معمولا برای فضاهای خاص و تشریفاتی مانند ورودی هتل‌ها یا برج‌های لوکس که نما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است استفاده می‌شود.

کانکس نگهبانی منحنی

طراحی این نوع کانکس ها با خلاقیت و زیبایی ظاهری زیادی همراه است. در این نوع کانکس ها معمولا شیشه‌ها و هر چهارگوشه سقف کانکس به صورت منحنی و در برخی موارد دو ضلع نیم دایره‌ای و دو ضلع تخت طراحی می‌شود. طبیعتا این سازه‌ها به دلیل استفاده از شیشه‌های منحنی سکوریت هزینه ساخت بالاتری دارند.

کانکس نگهبانی منحنی

کانکس نگهبانی دکوراتیو

در این نوع کانکس‌ها با ایجاد انحنا در فرم سقف، ظاهری متفاوت و زیبا در سازه ایجاد می‌شود. اما به دلیل فرم متفاوت، از ورق فلزی برای پوشش سقف استفاده می‌شود.

کانکس نگهبانی دکوراتیو

کانکس نگهبانی شیشه‌ای

کانکس نمای شیشه‌ای علاوه بر تسلط و دید بهتر به فضای بیرون جلوه‌ای زیبا و منحصر به فرد در ظاهر سازه ایجاد می‌کند. در کانکس با نمای شیشه‌ای بخش عمده‌ای از پوشش دیوار کانکس با استفاده از شیشه‌های سکوریت پوشانده می‌شود که در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند.

کانکس نگهبانی شیشه ای

کانکس نگهبانی کامپوزیت

نمای این کانکس بسیار زیبا و مقاوم است. در مکان هایی که زیبایی و خاص بودن حائز اهمیت است از این نوع کانکس استفاده می شود. پوشش بیرونی کانکس کامپوزیت از جنس ورق‌های کامپوزیت آلومینیوم است که ظاهری مدرن و زیبا دارد.

نمای کامپوزیت در برابر رطوبت و اشعه UV مقاوم است و طول عمر بالایی دارد. این نوع نما برای کانکس‌های نگهبانی که در مکان‌های پر تردد قرار دارند، مناسب است.

کانکس نگهبانی چوبی

در کانکس نگهبانی چوبی پوشش بیرونی از جنس چوب ترموود است که در برابر رطوبت و اشعه UV مقاوم است. نمای چوبی ظاهری زیبا و طبیعی به کانکس می‌دهد. این نوع نما برای کانکس‌های نگهبانی که در مناطق جنگلی و کوهستانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مناسب است.

کانکس نگهبانی سایدینگ

در تولید کانکس سایدینگ از ورق‌های طرح کانادایی استفاده می‌شود. ورق طرح سایدینگ بیشتر در ساخت سازه های ویلایی پیش ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به دلیل داشتن طرفداران زیاد در تولید کانکس اداری، مدیریتی و یا نگهبانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق فلزی طرح سایدینگ به صورت خط‌های افقی و موازی یکدیگر طراحی شده است که ظاهری زیبا و متفاوت در نمای کانکس ایجاد می‌کند.

کانکس نگهبانی سایدینگ

نکات مهم در انتخاب نمای کانکس نگهبانی:

 • نوع کاربری: قبل از انتخاب نمای کیوسک نگهبانی، باید نوع کاربری آن را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر کانکس برای استفاده در مناطق سردسیر نیاز دارید، باید نمایی را انتخاب کنید که از عایق حرارتی مناسب برخوردار باشد.
 • بودجه: قیمت نمای کانکس نگهبانی به نوع مصالح، طرح، و رنگ آن بستگی دارد. شما باید با توجه به بودجه خود، نمای مناسب را انتخاب کنید.
 • سلیقه: در نهایت، انتخاب نمای کیوسک نگهبانی به سلیقه شما بستگی دارد.
کیوسک نگهبانی

مشخصات فنی کانکس نگهبانی

نوع اسکلتاسکلت دور کلاف یا اسکی از جنس تیرآهن نمره 14، 16 یا 18
نوع زیرسازیپروفیل قوطی، لوله، نبشی یا ورق
نوع ساندویچ پانلپانل با فوم پلی اورتان، اکس پی اس و یا پشم سنگ
ضخامت فوم پانل دیواریبین 3 الی 15 سانتی‌متر
ضخامت پانل سقفیبین 3 الی 10 سانتی‌متر
نوع ورقگالوانیزه/ آلوزینک
ضخامت ورق   0.4 تا 0.6 میلی متر
دانسیته فوم ساندویچ پانلفوم پلی اورتان: 40 kg/m3
اکس پی اس: 20 kg/m3
پشم سنگ: 120 kg/m3
کف کانکستخته‌های چوبی ضد آب به ضخامت 18 میلی‌متر
نوع کفپوشکفپوش از جنس پارکت، سرامیک، ورق آلومینیوم، pvc
نوع دیوار پوشکناف، گچ برگ و یا پوشش pvc با توجه به درخواست و سفارش کارفرما
جنس درب و پنجرهپی وی سی، آلومینیوم و یا پانلی
اطلاعات فنی کانکس نگهبانی

ارسال و تحویل کانکس نگهبانی

تحویل کانکس ها از درب کارخانه و انتقال به محل اجرای پروژه توسط تریلرها انجام می‌شود. هزینه حمل و نقل سازه‌ها بر عهده مشتری خواهد بود و نصب و راه اندازی کانکس توسط یک تیم حرفه‌ای انجام می‌شود.

قیمت کانکس نگهبانی

قیمت کانکس با توجه به مشخصات و ویژگی‌های هر سازه متفاوت است. از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت کیوسک نگهبانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع و جنس ساندویچ پانل
 • ابعاد و متراژ پروژه
 • نوع اسکلت (دور کلاف یا اسکی)
 • نوع زیرسازی (قوطی یا ورق)
 • سایز و ضخامت قوطی یا ورق
 • نوع کفپوش (سرامیک-پارکت- ورق- PVC)
 • جنس دیوارپوش‌ها
 • تعداد درب و پنجره‌ها
 • جنس درب و پنجره (PVC یا آلومینیومی)
 • نوع درب و پنجره‌ها (تک لنگه، دو لنگه، تک جداره، دو جداره)
 • آیتم حفاظ برای درب‌وپنجره‌ها
 • رنگ ورق بیرونی کانکس
 • نوع کف‌سازی و بسترسازی کانکس
 • سیستم فاضلاب
 • فضای سرویس بهداشتی

جنس، کیفیت و نوع ساندویچ پانل جز فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت ساندویچ پانل و در نتیجه قیمت کانکس است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه قیمت ساندویچ پانل مراجعه نمایید.

جهت اطلاع از قیمت انواع کانکس نگهبانی با توجه به ابعاد و ویژگی‌های مد نظر خود با کارشناسان کیان پانل تماس حاصل نمایید.

نحوه انتقال کانکس نگهبانی به چه صورت است؟

پس از ثبت سفارش و تولید کانکس مورد نظر، شما می‌توانید کانکس را از درب کارخانه تحویل بگیرید و با استفاده از تریلر به محل اجرای پروژه منتقل کنید، سپس با استفاده از جرثقیل کانکس را بر روی زمین بگذارید.

در صورتی که امکان تردد جرثقیل در محل اجرای پروژه وجود نداشته باشد چگونه می‌توان کانکس نگهبانی تهیه کرد؟

در این صورت شما می‌توانید از روش اجرا در محل استفاده کنید، در این روش تمامی متریال مانند قطعات فلزی و پوشش کانکس را به صورت جداگانه تهیه می‌کنید و به محل اجرای پروژه منتقل کرده و عملیات مونتاژ در آنجا صورت می‌گیرد.

میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید