کمپ کارگری

به ساختمان های پیش ساخته‌ای که برای اسکان موقت کارگران و کارمندان یک پروژه ی صنعتی در محل پروژه ساخته می شود کمپ کارگری می گویند. کمپ های کارگری دارای حداقل امکانات مورد نیاز نفرات برای اسکان هستند.

تجهیز کارگاه در پروژه های عمرانی، یکی از اولین گام های اجرایی هر پروژه است. هزینه تجهیز کارگاه به وسعت و بزرگی پروژه بستگی دارد.

از این رو بهتر است از ساختمان هایی استفاده شود که ساخت و بهره برداری از آن سریع، آسان و مقرون به صرفه باشد.

کمپ اسکان کارگری

برای تجهیز کارگاه به کمپ های کارگری بسته به وسعت پروژه و نفرات حاضر در محل پروژه، عموما از ساختمان پیش ساخته پانلی یا کانکس پانلی استفاده می‌شود.

ساختمان پیش ساخته پانلی یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت سازه‌های تجهیز کارگاه و کمپ کارگری است. استفاده از سازه های سبک و پوشش های ساندویچ پانل، اجرای این ساختمان ها را فوق العاده ارزان و سریع نموده است. علاوه بر این، سبک بودن این ساختمان‌ها، باعث شده تا به فوندانسیون بسیار سبک و زیرسازی ساده ای نیاز داشته باشند.

کمپ کارگری

متریال مورد استفاده برای ساخت کمپ

بدنه و اسکلت

پس از آهن کشی و زیر سازی برای کمپ کارگری از ساندویچ پانل با ضخامت 4 تا 5 سانتی متر برای ساخت بدنه استفاده می‌شود.

یک تسطیح ساده و دکوپاژ برای اجرای فوندانسیون هایی که معمولا به صورت نواری 50 سانتی متر و یا فوندانسیون گسترده 20 تا 30 سانتی متری اجرا می گردند کافی است.

درب و پنجره

درب و پنجره‌های این سازه‌ها معمولا آلومینیومی یا pvc هستند و اجرای تجهیزات گرمایشی و سرمایشی این کمپ‌ها بسیار ساده است. استفاده از درب‌های آلومینیومی یا pvc به دلیل مقاومت و قابلیت باز و بسته شدن زیاد بخصوص در این نوع کاربری، فوق العاده مقرون به صرفه است.

سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی کانکسی، آشپزخانه های موقت و کلیه فضای رفاهی و اقامتی کمپ های کارگری و تجهیز کارگاه به وسیله ساندویچ پانل اجرا می شوند که در برابر گرماو سرما عایق بسیار مناسبی است و وزن سبکی دارد.

کمپ اسکان موقت

تجهیزات حداقلی کمپ کارگری

تجهیزات یک کمپ کارگری را به صورت حداقلی شامل موارد زیر است:

  • فضای استراحت و خواب در ساختمان پیش ساخته کارگری
  • سرویس بهداشتی و حمام
  • لندری (خشکشویی)
  • سالن غذاخوری

سخن پایانی

با توجه به موارد گفته شده استفاده از ساندویچ پانل بهترین و به صرفه‌ترین متریال برای ساخت سازه‌های تجهیز کارگاه و کمپ کارگری محسوب می‌شود.

اگر قصد احداث یک سازه پیش ساخته تجهیز کارگاه را دارید حتما با مشاورین کیان پانل تماس حاصل نمایید و از مشاوره‌‍‌های این تیم در زمینه تهیه مصالح و نصب و اجرا بهره‌مند شوید. همچنین لیست قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی در صفحه قیمت ساندویچ پانل درج شده است.

طراحی داخلی کمپ کارگری به چه صورت است؟

معمولا برای اجرای یک کمپ کارگری یک راهرو منتهی به آبدارخانه، سرویس بهداشتی و حمام در نظر می‌گیرند. در طول راهرو نیز تعدادی اتاق جهت اسکان کارگران طراحی و اجرا می‌شود.

تعداد نفراتی که در هر اتاق کمپ کارگری جای می‌گیرد چند نفر است؟

تعداد نفرات در هر اتاق کمپ کارگری به 2 فاکتور کلی بستگی دارد:
1-به ابعاد اتاق که معمولا در ابعاد 4×4، 3×4، 5×3 یا 5×4 طراحی می‌شوند.
2-تعداد تخت‌ها که به صورت یک طبقه، دو طبقه یا سه طبقه در نظر گرفته می‌شوند.

به این صفحه امتیاز دهید

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید