حمل و نقل ساندویچ پانل + نکات

حمل و نقل ساندویچ پانل با وجود اینکه مقاومت فیزیکی و مکانیکی بالایی در برابر ضربه و فشار دارند نیازمند رعایت نکات خاصی است که در ادامه این مطلب به نکات حائز اهمیت در نحوه جابجایی و حمل این مصالح اشاره خواهیم کرد.

ساندویچ پانل ها به دلیل داشتن ساختار یکپارچه و سبک نسبت به مصالح سنتی سنگین بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این ساندویچ پانل با سرعت بالایی تولید، نصب و اجرا می‌شود به همین دلیل سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های اجرای پروژه می‌شود.

پس از تولید، ساندویچ پانل ها با توجه به ابعاد مورد نیاز مشتریان از طول برش می‌خورند و سپس وارد مرحله بعدی یعنی حمل و نقل می‌شوند. پروسه حمل و نقل شامل بسته بندی، بارگیری، انتقال و تخلیه پانل‌ ها است. حمل و نقل ساندویچ پانل ها بسیار مهم است و رعایت درست بعضی نکات باعث می‌شود تا به مصالح آسیب وارد نشود.

حمل و نقل ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها دارای استحکام بالایی هستند اما می‌توانیم با حمل و نقل مناسب از آسیب به آن‌ها جلوگیری کنیم. علاوه بر این با بسته بندی از پانل ها در برابر خراش و رطوبت مستقیم محافظت می‌کنند. ساندویچ پانل ها در دسته‌های 3 تا 6 تایی، وارد تونل بسته بندی شده و با حرارت کنترل شده با مواد پلی اتیلن یا فویل بسته بندی می‌شوند.

پس از بسته بندی، ساندویچ پانل ها را بر روی پالت‌های چوبی قرار می‌دهند و با لیفتراک یا جرثقیل آن‌ها را جا به جا می‌کنند. در هنگام بارگیری یا تخلیه پانل‌ ها اپراتور لیفتراک باید با دقت چنگال‌های لیفتراک را در محل‌هایی از پالت قرار دهد تا شاخک‌ها به پانل آسیبی نزنند.

ساندویچ پانل ها را اغلب با تریلر یا خاور بغل بازشو جا به جا می‌کنند. در صورتی که بارگیری پانل‌ها با نیسان یا وانت انجام شود، پانل ها آسیب می‌بینند. برای جابجایی پانل ها می توانید از شرکت های حمل و نقل فعال در کشور درخواست نمایید و یا از کارخانجات تولید ساندویچ پانل بخواهید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

نکات مهم در حمل و نقل ساندویچ پانل

6 نکته مهم در حمل و نقل ساندویچ پانل

 1. وسایل حمل و نقل ساندویچ پانل ها باید مجهز به چادر مخصوص باشند تا در برابر باد و باران از ساندویچ پانل ها محافظت کند.
 2. کف خودروی حمل و نقل ساندیچ پانل ها باید کاملا صاف و تمیز و بدون برامدگی باشد.
 3. برای محافظت بیشتر بهتر است از کمربندهای ایمنی یک بار مصرف، کابل یا زنجیر استفاده کرد.
 4. ابعاد وسیله نقلیه باید متناسب با طول ساندویچ پانل باشد.
 5. در هنگام بارگیری باید فواصل مناسب و کافی بین پانل ها رعایت شود.
 6. حمل و نقل ساندویچ پانل ها با عایق پشم معدنی با ماشین های محفظه باز ممنوع است.
 7. در هنگام بلند کردن پانل ها باید از کشیدن آن‌ها بر روی هم خودداری کرد زیرا باعث خراش بر روی پانل زیرین می‌شود. همچنین باید دقت کرد تا به گوشه پانل ها آسیبی وارد نشود.
ذخیره و نگهداری ساندویچ پانل

نکات مهم بارگیری ساندویچ پانل

 • جهت بارگیری محصولات کیان پنل در صورتی که مشتریان مسئولیت تحویل و بارگیری را بر عهده گیرند می‌بایست هماهنگی لازم را برای بارگیری ساندویچ پانل از طریق شرکت‌های حمل و نقل انجام دهند. در غیر این صورت هماهنگی وسایل نقلیه از درب کارخانه بر عهده شرکت کیان پانل است.
 • مسئولیت صحت و سلامت کالا تنها تا درب کارخانه بر عهده شرکت تولیدکننده است و پس از خروج و رویت بار توسط خریداران، شرکت مسئولیتی در این زمینه ندارد.
 • مهمترین نکته در بارگیری ساندویچ پانل این است که سطح تریلر باید صاف، یکدست و عاری از اجسام تیز و برنده باشد.
 • در مسافت‌های طولانی پس از هر 100 کیلومتر باید از محکم بودن تسمه‌های مهاربند اطمینان حاصل کرد.
 • در شرایط جوی نامساعد باید از چادرهای برزنتی برای پوشش بسته‌های ساندویچ پانل استفاده کرد.

نکات مهم تخلیه ساندویچ پانل

 • هر دسته ساندویچ پانل باید به صورت جداگانه از روی تریلر با استفاده از لیفتراك برداشته شود.
 • جا به جایی و تخلیه ساندویچ پانل ها باید از پهلو و کنار وسیله نقلیه انجام گیرد.
 • به هیچ عنوان نباید از اورلپ پانل های سقفی به عنوان دستگیره استفاده کرد زیرا سبب دفرمگی آن می‌شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت ساندویچ پانل، نحوه بارگیری، تخلیه و نصب و اجرا با تیم فروش و پشتیبانی کیان پانل تماس حاصل نمایید.

میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید