ساندویچ پانل (sandwich panel)

ساندویچ پانل‌ ها از یک ماده سبک از جنس فوم عایق در هسته تشکیل می‌شوند. فوم عایق بین دو لایه ورق محافظت کننده از جنس فلز، پلاستیک یا مواد کامپوزیت قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل ها، دارای مقاومت بالا، وزن بسیار کم و به دلیل خاصیت عایق حرارتی خود، یک نوع مصالح ساختمانی همه کاره هستند.

ساندویچ پانل‌ ها در دو نوع ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار و ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف تولید می‌شوند. از ساندویچ پانل می‌توان در انواع سازه‌های صنعتی، سردخانه‌ها، انبارها، آشیانه‌های هواپیما، استادیوم‌های ورزشی، سوله‌های میادین تره‌بار، سازه‌های صحرایی، پروژه‌های انبوه‌سازی مسکن و ساختمان‌های تک واحدی و ویلایی استفاده کرد.

کاتالوگ ساندویچ پانل کیان

ساندویچ پانل چیست؟!

ساندویچ پانل جزو مصالح ساختمانی پیش ساخته است که ساختاری سه لایه دارد و از دو لایه ورق فلزی و یک لایه عایق تشکیل شده است. لایه های ورق معمولاً از فولاد گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم یا ورق های پلیمری ساخته می‌شوند. لایه عایق می‌تواند از مواد مختلفی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایرن، پشم سنگ یا پشم شیشه ساخته شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ساندویچ پانل چیست مراجعه فرمایید.

اجزای سوله ساندویچ پانل

بررسی ساختار ساندویچ پانل

ورق های بالا و پایین فوم عایق، در استحکام ساندویچ پانل مهم بوده و طرح و رنگ آن در حوزه زیبایی شناسی سازه و معماری اهمیت دارد. فرآیند طراحی و ساخت ساندویچ پانل نقش مهمی در تعیین یکپارچگی ساختاری و عملکرد آنها دارد. ساندویچ پانل به طور گسترده در صنایع مختلف از ساخت کارگاه های کوچک تا کارخانجات بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پنل‌ها بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند نوع کاربری، نوع ورق و نوع فوم به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. که در ادامه به تمام دسته بندی های پانل ساندویچی اشاره خواهیم کرد.

انواع ساندویچ پانل بر اساس نوع کاربری

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

با استفاده از ورق های گام دار تولید می شوند و دارای یک گام اورلپ برای نصب و اجرای عملیات آب بندی در خطوط طولی ساندویچ پنل می باشند.

arrow
ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

بسته به محل استفاده با ضخامت 3 الی 8 سانتیمتر تولید می شوند و از نظر محل تلاقی نری و مادگی بصورت پیچ مخفی و پیچ نمایان تولید می شوند.

arrow
ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم

از انواعی هستند که بنا به کلاس بندی کلین روم در انواع مختلف با ورق کاملاً صاف و بدون شیار به سبک پانل دیواری تولید می شوند.

arrow
ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه

از انواعی هستند که بنا به نوع سردخانه با ورق شیاردار با ضخامت بالا حدود 8 الی 15 سانتیمتر همانند پانل دیواری تولید می شوند.

arrow

انواع ساندویچ پانل بر اساس نوع ورق

ساندویچ پانل گالوانیزه

ساندویچ پانل گالوانیزه

به پانلی که برای پوشش دوطرف زیر و روی آن از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود پانل گالوانیزه می‌گویند. این نوع پانل در انواع ضخامت، رنگ و متراژ قابل تولید است.

arrow
ساندویچ پانل آلوزینک

ساندویچ پانل آلوزینک

به پانلی که با استفاده از ورق آلوزینک تولید می شود، ساندویچ پنل آلوزینک می‌گویند. ورق آلوزینک با روکشی از آلیاژ روی، آلومینیوم و سیلیکون پوشیده شده است.

arrow
ساندویچ پانل آلومینیوم

ساندویچ پانل آلومینیوم

پانل آلومینیوم نوعی پنل 3 لایه است که دو لایه زیرین و رویی آن از جنس فلز آلومینیوم و لایه میانی آن از جنس فوم عایق (پلی استایرن، پلی یورتان، اکس پی اس یا پشم سنگ) است.

arrow

انواع ساندویچ پانل بر اساس نوع فوم

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پنل پلی اورتان از دولایه ورق آهنی (گالوانیزه، آلوزینک یا آلومینیوم) به همراه یک لایه فوم میانی عایق تولید می شود.

arrow
ساندویچ پانل اکس پی اس

ساندویچ پانل اکس پی اس

ساندویچ پنل اکس پی اس (Extrude Polystyrene sandwich panel) یکی از انواع ساندویچ پانل‌هایی است که با استفاده از فوم xps تولید می‌شود.

arrow
ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ

عایق پشم سنگ ترکیبی از الیاف معدنی و مواد حاصل از ذوب سنگ بازالت است که در ساختار پانل پشم سنگ به کار می‌رود.

arrow

ساندویچ پانل دوستدار محیط زیست

در صنعت ساخت و ساز اهمیت استفاده از مصالح پایدار بسیار زیاد است. تولید کنندگان ساندویچ پانل برای کاهش اثرات زیست محیطی در طول چرخه عمر محصول در تلاش هستند. استفاده از انرژی های سالم و قابل بازیافت بودن مصالح از اقدامات مهم برای به حداقل رساندن ضایعات و انتشار گازهای گلخانه ای می باشد.
باید توجه نمود که ضایعات تولید شده در ساخت وساز سنتی بسیار بیشتر از ضایعات سازه های ساندویچ پانلی است.

مزایای ساندویچ پانل

 • افزایش سرعت ساخت و ساز: ساندویچ پنل‌ها به صورت پیش ساخته در کارخانه آماده می‌شوند و این یعنی نیازی به صرف زمان و هزینه برای تهیه ملات، آجرچینی یا بتن ریزی نیست؛ این امر باعث می‌شود که پروژه‌های ساختمانی با سرعت بیشتری تکمیل شوند.
 • کاهش هزینه‌های اجرای پروژه: ساخت سازه در بازه زمانی کمتر سبب کاهش هزینه‌ خوراک، اسکان و بیمه نیروی انسانی می‌شود که یکی از مهمترین مزایای ساندویچ پانل محسوب می‌شود.
 • حمل و نقل و نصب راحت: ساندویچ پانل ها بسیار سبک تر از مواد ساختمانی سنتی مانند آجر، بتن یا چوب هستند و علی رغم وزن سبک مقاومت فیزیکی بسیار خوبی دارند. این ویژگی سبب می‌شود حمل و نقل و نصب بسیار راحت و سریعی داشته باشند.
 • عایق بندی خوب: هسته مرکزی ساندویچ پانل از مواد عایق ساخته شده است که از انتقال گرما، سرما، رطوبت و صدا جلوگیری می‌کند. این امر باعث می‌شود که ساندویچ پانل برای استفاده در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی مناسب باشد.
 • مقاومت در برابر آتش: ساندویچ پانل از مواد مقاوم در برابر آتش ساخته شده است. این امر باعث می‌شود که ساندویچ پانل برای استفاده در ساختمان‌های با خطر آتش‌سوزی بالا مناسب باشد.

معایب ساندویچ پانل

 • جداشدن فوم از ورق: در صورت استفاده از متریال بی کیفیت و یا خطوط تولید ناکارآمد امکان جداشدن فوم از ورق و یا چفت نشدن نر و مادگی یا اورلپ پانل‌ها وجود دارد.
 • ضعف در برابر آتش در فوم پلی استایرن: برخی از فوم‌ها مانند پلی استایرن مقاومت خوبی در برابر رطوبت، حرارت، آتش‌سوزی، ضربه و فشار ندارد به همین دلیل در کاربری‌هایی که به صورت مستقیم با حرارت سروکار ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تبله کردن ورق فلزی: اگر از پوشش و رنگ‌های با کیفیت پایین برای ورق‌های فلزی استفاده شود امکان تبله کردن، پوسته پوسته شدن و جدا شدن رنگ از روی ورق در بازه زمانی کوتاه وجود دارد.
 • نمایان بودن زیرسازی پانل: از دیگر معایب ساندویچ پانل می‌توان به نمایان بودن زیرسازی ساندویچ پانل اشاره کرد که زیبایی ظاهری سازه را کاهش می‌دهد و بنا به درخواست کارفرما برای پوشش این قسمت‌ها می‌توان از دیوارپوش استفاده کرد.
 • مقاومت فیزیکی و رطوبتی پایین در عایق پشم سنگ: پنل های پشم سنگ مقاومت بسیار خوبی در برابر آتش دارند اما مقاومت فیزیکی بسیار کمی دارند و در برابر رطوبت نیز عملکرد خوبی ندارند.
 • تورم در فوم ساندویچ پانل: در صورت استفاده از متریال بی کیفیت امکان نفوذ آب حاصل از بارش باران و برف به درون سازه، و تورم فوم در پانل وجود دارد.

کاربرد ساندویچ پانل

پوشش دیوار و سقف ساختمان های پیش ساخته ویلایی

سازه های پیش ساخته اداری و تجاری

سوله های تولید مواد دارویی، شوینده، آرایشی و بهداشتی، پلاستیک، قطعات فولادی

سوله انبار مواد غذایی، ورزشی، سالن پرورش قارچ، نگهداری و پرورش طیور، آشیانه هواپیما، تره بار، نمایشگاه، سیلوهای کشاورزی

ساخت و اجرای انواع کانکس نگهبانی، مسکونی، کارگاهی، مدیریتی، امدادی، سرویس بهداشتی، مدرسه و غیره

سردخانه های زیرصفر و بالای صفر، کلین روم

تولید انواع اتاق حمل بار یخچالی

تولید انواع کانتینر 20 فوت و 40 فوت

کاربرد ساندویچ پانل
ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع اصلی ساندویچ پنل‌هاست که برای پوشش دیوار به کار می‌رود و ساختاری صاف و بدون برجستگی دارد. از ساندویچ پنل دیواری به عنوان جایگزینی برای دیوارهای آجری و بتنی استفاده می‌شود. با توجه به نوع فوم به کار رفته در ساختار این پنل ها، به عنوان عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی نیز شناخته می‌شوند.

از مهمترین ویژگی‌های پانل دیواری می‌توان به وزن سبک، قیمت مناسب، مقاومت فیزیکی و مکانیکی بالا و نصب و اجرا در کمترین زمان ممکن اشاره کرد. به لحاظ نوع اتصال نیز پنل های دیواری در دو نوع پانل دیواری پیچ مخفی و پیچ نمایان طراحی و تولید می‌شوند.

از جمله پارامترهای مهمی که بر روی کیفیت ساندویچ پانل دیواری تاثیر گذار است شامل کیفیت رنگ، چسبندگی مناسب فوم به ورق، کیفیت فوم، چفت شدن اصولی فاق و زبانه در پانل های دیواری است. شرکت کیان پانل به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان ساندویچ پانل در این زمینه شناخته شده است.

ساندویچ پانل سقفی

از ساندویچ پانل سقفی به عنوان پوشش سقف شیروانی در ویلاهای پیش ساخته، سقف سوله ها، کانکس و سازه‌ های پیش ساخته استفاده می‌شود. ساندویچ پنل سقفی تولیدی شرکت کیان پانل در نوع 3 گام و 4 گام به همراه یک گام اورلپ تولید می‌شود.

گام پنل‌ های سقفی سبب افزایش مقاومت خمشی پانل ها در برابر وزن وارده به سقف می‌شود. با استفاده از انواع ساندویچ پانل سقفی شما یک سقف آب‌بند و مقاوم در برابر عوامل جوی نامساعد مانند بارش برف و باران، زلزله و طوفان های شدید خواهید داشت

نوع ورق و نوع فوم به کار رفته در ساختار پانل های سقفی متناسب با نیاز و کاربری پروژه انتخاب می‌شود. اجرای ساندویچ پانل سقفی کیان پانل با استفاده از یک تیم حرفه ای از نصابان در بازه زمانی کوتاه انجام می‌شود.

ساندویچ پانل سقفی
ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه

استفاده از ساندویچ پانل بهترین گزینه برای اجرای سردخانه‌ هاست. ساندویچ پانل تمامی نیازهای سردخانه را برطرف نموده و یک محیط عایق، ایزوله و بهداشتی را جهت نگهداری انواع مواد غذایی و دارویی فراهم می‌کند. ساندویچ پانل سردخانه بواسطه داشتن یک لایه فوم عایق از هدر رفت انرژی برودتی سردخانه جلوگیری کرده و سبب کاهش فشار به موتور سردخانه و بهره وری انرژی می‌شود.

در صورتی که سردخانه در یک فضای سربسته و به عنوان یک سازه دوم اجرا شود جهت پوشش سقف و دیوار آن از ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌شود. پانل سردخانه به عنوان یک عایق حرارت و رطوبت عمل می‌کند، به خوبی آب‌بندی و درزبندی می‌شود و همچنین قابلیت شستشو و ضد عفونی کردن نیز دارد.

ساندویچ پانل کلین روم

کلین روم جز فضاهایی است که در صنایع مختلفی مانند الکترونیک، پزشکی یا غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و الزامات بهداشتی خاصی باید در آن رعایت شود. در کلین روم میزان دما، رطوبت، بخارات، ذرات خارجی، آلودگی و میکروب‌ها باید در یک حد استاندارد و تعریف شده قرار دارد.

استفاده از ساندویچ پنل به دلیل عایق بودن، میزان حرارت و رطوبت را در داخل محیط کلین روم در حد تعادل نگه می‌دارد. علاوه بر این ساندویچ پانل ها با سرعت بالایی نصب و اجرا می‌شوند، نخاله و ضایعات ساختمانی تولید نمی‌کنند و قابلیت شتستشو نیز دارند.

ضمن اینکه برای اجرای کلین روم از ساندویچ پانل دو رو صاف استفاده می‌کنند تا از نفوذ و رشد میکروب‌ها درون شیار ورق ساندویچ پانل جلوگیری کنند

برای پوشش دیوار و سقف سازه کلین روم نیز از ساندویچ پانل دیواری دو رو صاف استفاده می‌کنند زیرا کلین روم بخشی از فضای آزمایشگاه است که در داخل یک محیط سربسته اجرا می‌شود.

ساندویچ پانل کلین روم
مشخصات فنی ساندویچ پانل

مشخصات فنی پانل

طول و عرض پانل: طول ساندویچ پنل ها با توجه به ابعاد و متراژ مورد نیاز مشتریان برش می‌خورد. اما پنل ها با یک عرض مفید و یک عرض غیر مفید تولید می‌شوند. عرض مفید پانل های دیواری 1 متر و عرض غیر مفید در حدود 1.02 متر است. همچنین پنل های سقفی دارای عرض مفید 1 متر و عرض غیر مفید 1.08 متر هستند.

ضخامت فوم: ضخامت‌های متعارف و رایج برای ساندویچ پانل دیواری بین 3 الی 15 سانتی‌متر ( در موارد معدود 20 سانتی‌متر) و برای ساندویچ پانل سقفی نیز بین 3 الی 10 سانتی‌متر است.

دانسیته فوم: دانسیته یا چگالی میزان جرم به حجم فوم در متر مکعب است. دانسیته در فوم پلی اورتان بین 35 الی kg/m3 40، در فوم اکس پی اس در حدود20 kg/m3، و در فوم پشم سنگ در حدود 120 kg/m3 است.

وزن پانل: به صورت کلی پانل ها وزن بسیار سبک و کمی دارند که این مورد سبب می‌شود حمل و نقل و نصب راحتی داشته باشند. برای مثال وزن پانل دیواری با ضخامت 4 سانتی‌متر در حدود 10.67 کیلوگرم بر متر مربع و وزن پانل دیواری با ضخامت 5 سانتی‌متر در حدود 11.07 kg/m3 است.

ضخامت ورق: ورق های فلزی گالوانیزه و آلوزینک به صورت استاندارد با ضخامت 0.4 و 0.5 میلی‌متر تولید می‌شوند. در برخی موارد بنا به درخواست مشتریان این ورق‌ها با ضخامت 0.6 میلی‌متر نیز قابل تولید هستند. ورق آلومینیوم نیز تنها با ضخامت 0.7 میلی‌متر تولید می‌شود.

فوم پلی اورتان

فوم پلی اورتان یک فوم پلیمری است که از ترکیب مواد شیمیایی پلیول و ایزوسیانات تشکیل شده است. فوم پلی اورتان یکی از بهترین انواع فوم‌هایی است که در ساختار ساندویچ پانل به کار می‌رودو بالاترین میزان مقاومت در برابر حرارت و رطوبت را دارد. فوم پلی اورتان در دو نوع کندسوز PUR و نسوز PIR تولید می‌شود.

از نظر میزان مقاومت به آتش فوم پلی اورتان PIR یا همان نوع B1 بالاترین میزان مقاومت را نسبت به آتش سوزی دارد و در مواجه با شعله های آتش در مدت زمان طولانی و بسیار سخت آتش می‌گیرد. فوم پلی اورتان کندسوز PUR از نظر میزان مقاومت در برابر آتش در دو کلاس B2 و B3 تقسیم‌بندی می‌شود.

فوم پلی اورتان PUR درجه B2 در مواجه با حرارت شروع به سوختن می‌کند و در صورت دور شدن منبع آتش به سرعت خاموش می‌شود. اما فوم پلی اورتان PUR درجه B3 مقاومت بالایی در برابر حریق ندارد و به راحتی شعله ور می‌شود.

ساندویچ پانل پلی اورتان یکی از اصلی‌ترین و بهترین محصولات کیان پنل است که مقاومت حرارتی، رطوبتی، فیزیکی و صوتی بالایی دارد.

فوم پلی اورتان
لایه های ورق گالوانیزه

پوشش‌های رویی و زیرین ورق ساندویچ پانل

رنگ ورق ساندویچ پنل از طیف مشخصی تشکیل شده است که در کارخانجات فولاد رنگ ورق به صورت الکترواستاتیک (کوره ای) بر روی ورق آهنی قرار می گیرد. نوع لایه‌های پوششی رویی و زیرین ورق فلزی گالوانیزه به ترتیب زیر است:

لایه های رویی ورق آهنی:

یک لایه محافظ روغنی جهت افزایش مقاومت به خوردگی

رنگ رویه (پوشش نهایی): بین 18 تا 22 میکرون

رنگ زیره یا لایه آستر (پرایمر): جهت چسبندگی بیشتر رنگ به ورق با ضخامت 2 الی 3 میکرون

پوشش گالوانیزه (عنصر روی): با ضخامت 80 تا 120 میکرون

لایه‌های زیرین ورق آهنی:

پوشش گالوانیزه (روی): با ضخامت 80 تا 120 میکرون

رنگ زیره یا لایه آستر (پرایمر): یک لایه رنگ اپوکسی

رال رنگی ورق کیان پانل

در حال حاضر می توان گفت که ورق فولاد مبارکه اصفهان جزو با کیفیت ترین ورق های موجود در بازار است و شرکت کیان پانل از ورق های تولیدی این کارخانه استفاده می‌نماید. در انتخاب رنگ ساندویچ پانل، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربری ساختمان: رنگ ساندویچ پانل باید با کاربری ساختمان هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال، برای ساختمان‌های تجاری معمولاً از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود تا نمای ساختمان بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد.

شرایط محیطی: رنگ ساندویچ پانل باید با شرایط محیطی سازگار باشد. به عنوان مثال، در مناطقی که تابش خورشید زیاد است، ترجیحا باید از رنگ‌های روشن استفاده شود تا از گرم شدن بیش از حد ساختمان جلوگیری شود.

نیازهای طراحی: طراحان و معماران می‌توانند با استفاده از رنگ‌های مختلف ساندویچ پانل، نماهای ساختمان‌های خود را به صورت هنرمندانه طراحی کنند.

طیف رنگی موجود در ورق های گالوانیزه/آلوزینک رنگی ساندویچ پنل به ترتیب زیر است:

 • 1- رنگ آبی – کد رنگی کارخانه : 5015
 • 2- رنگ سفید – کد رنگی کارخانه: 9016
 • 3- رنگ نارنجی – کد رنگی کارخانه : 2004
 • 4- رنگ قرمز – کد رنگی کارخانه : 3000
 • 5- رنگ طوسی روشن – کد رنگی کارخانه : 7040
 • 6- رنگ طوسی تیره – کد رنگی کارخانه : 7043
 • 7- رنگ کرم – کد رنگی کارخانه : 1015
 • 8- رنگ سبز – کد رنگی کارخانه : 6024
 • 9- رنگ قهوه ای – کد رنگی کارخانه : 8017
 • 10- رنگ زرد – کد رنگی کارخانه : 1023
 • 11- رنگ زرد کاترپیلار – کد رنگی کارخانه : 1028
رال رنگی ورق گالوانیزه
قیمت ساندویچ پانل

کاهش هزینه‌های اجرایی پروژه با ساندویچ پانل کیان

بر اساس برآوردهای انجام شده هزینه تهیه مصالح سنتی مانند آجر دو رو نما، ملات ماسه سیمان، سنگ تراورتن، دوبل ناودانی برای شناژ افقی و دستمزد اجرای دیوار آجری بسیار بالاتر از هزینه تهیه ساندویچ پانل و متعلقات آن است.

علاوه بر این ساخت و ساز با ساندویچ پانل سبب کوتاه شدن زمان اجرای پروژه نسبت به مصالح سنتی می‌شود. برای مثال یک پروژه 1000 متری با استفاده از ساندویچ پانل در مدت زمان 1 ماه اجرا می‌شود اما با استفاده از آجر و سیمان همین پروژه در مدت زمان 2 ماه اجرا می‌شود. در نتیجه شما می‌بایست هزینه بیشتری بابت اسکان، خوراک و بیمه نیروهای انسانی پرداخت کنید.

ضمن اینکه برای نصب و اجرای پروژه های پیش ساخته به تعداد نیروی انسانی کمتری نیاز دارید که این مورد بر روی کاهش هزینه ها تاثیر مستقیم دارد.

هزینه ساخت و ساز با ساندویچ پنل

اگر به فکر خرید ساندویچ پنل و ساخت سازه پیش ساخته یا در حال اجرای طرح توسعه کارخانه خود هستید بهتر است شرایطی را در نظر بگیرید که با کمترین هزینه و بالاترین سرعت پروژه مورد نظر را انجام دهید.

بنابراین بهتر است پیش از شروع پروژه، برآورد هزینه ساخت پروژه را با مصالح مختلف در نظر بگیرید. مدت زمان تولید ساندویچ پنل حدود 10 الی 20 روز کاریست و نصب و اجرای آن سریع تر از سایر مصالح موجود در بازار است. به همین دلیل ساندویچ پنل ها مقرون به صرفه تر و کاربردی تر هستند.

برای نصب و اجرای ساندویچ پنل‌ها نیز به کمترین نیروی انسانی نیاز است که این مورد سبب کاهش هزینه‌های اجرای پروژه می‌شود. همچنین دوام، طول عمر و پایداری ساندویچ پنل‌ها تا در مدت زمان استفاده نیازی به هزینه‌های تعمیر و نگهداری نداشته باشند.

قیمت ساندویچ پانل
خط تولید ساندویچ پانل

از تولید تا نصب پانل

شرکت کیان پانل با داشتن بیش از 50 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل دیواری، سقفی و قطعات فلزی توانسته سهم بزرگی در عمران و آبادانی کشور داشته باشد و به خوبی رضایت مشتریان را جلب نماید.

کیان پانل با بهره‌گیری از مهندسین با تجربه و زبده و همچنین خطوط تولید به روز و پیشرفته محصولات خود را با بالاترین کیفیت از نظر میزان فشردگی فوم، مقاومت فیزیکی، حرارتی، رطوبتی، میزان چسبندگی فوم به ورق و چفت شدن اصولی نرو مادگی و اورلپ پانل‌ها تولید می‌کند.

شرکت کیان پانل با بهره‌مندی از استانداردهای روز اروپا و مراحل گوناگون کنترل کیفی در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی با استفاده از بهترین فوم پلی اورتان و ورق‌های استاندارد تولید فولاد مبارکه موفق به اخذ گواهینامه‌ها و استانداردهای مرتبط با محصولات خود از مراجع و شرکت‌های معتبر جهانی گردیده است.

تولید ساندویچ پانل

ساندویچ پانل به صورت پیش ساخته و با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک در کارخانه تولید می‌شود. تولید ساندویچ پانل به دو روش پیوسته (continuous) و یا ناپیوسته (discontinuous) صورت می‌گیرد. در روش پیوسته یک رول فرم ورق به متراژ حدود 200 متر باز می‌شود و فوم پلی اورتان مابین ورق‌ها تزریق می‌شود و در نهایت وارد دستگاه اتوکلاو می‌شود و در اثر حرارت فوم منبسط می‌شود. در مرحله آخر پس از خنک شدن وارد مرحله برش و بسته بندی می‌شوند.

در پنل های تولیدی به روش پیوسته تمام فضای بین ورق با فوم پر می‌شود و این پانل ها از یکپارچگی و انسجام بیشتری برخوردارند و از نظر عایق حرارت و رطوبت عملکرد بهتری دارند. اما در روش ناپیوسته ابتدا ورق های فلزی با توجه به ابعاد مورد نیاز مشتریان برش خواهد خورد در مرحله بعد فوم اکس پی اس یا پشم سنگ با استفاده از چسب‌‌های مخصوص به ورق چسبانده می‌شود.

فرآیند و نحوه نصب ساندویچ پنل

مراحل نصب پانل

نقشه و شاپ

اولین گام برای نصب داشتن یک نقشه و شاپ اصولی از پروژه است، در این مرحله تیم فنی کیان پنل اقدام به ایجاد نقشه سازه شما خواهند کرد. در این نقشه اطلاعات مفید مانند میزان طول هر شیت(برگ) ساندویچ‌پنل، مقدار پیچ، متراژ آبرو و… مشخص خواهد شد.

زیر سازی

پس از ایجاد نقشه شاپ و مشخص شدن میزان پروفیل(قوطی) مورد نیاز برای سقف و دیوار سازه اقدام به نصب زیر سازی خواهیم کرد، یک زیر سازی اصولی به طول عمر سازه کمک خواهد کرد و فرآیند نصب را تسریع می‌کند، مرحله بعد شیت های پانل بر روی زیر سازی پیچ خواهند شد.

نصب پانل

با پایان مرحله زیر سازی اقدام به نصب شیت پانل خواهیم کرد، برش‌های ساندویچ پنل بر روی پروفیل قوطی به وسیله پیچ پانلی نصب خواهند شد پیچ ها در فواصل مشخصی که در مرحله شاپ اندازه گیری شده اند بر روی پانل و پروفیل زیرسازی قرار داده می‌شوند.

آب بندی و درزگیری

بعد از نصب اصولی پانل نوبت به آب‌بندی سازه است که توسط نیروی متخصص انجام می‌شود در فرآیند آب بندی سازه ساخته شده با ساندویچ پنل از چسب پلی اورتان، فیتر، گاتر(آبرو) استفاده می‌شود، آب بندی اصولی به طول عمر سازه و کیفیت نهایی آن کمک خواهد کرد.

متعلقات نصب ساندویچ پانل

اکسسوری و متعلقات نصب ساندویچ پانل

برای نصب و اجرای ساندویچ پانل به یکسری قطعات فلزی نیاز است. این قطعات در زیرسازی و یا جهت درزبندی و آب‌بندی پانل‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فلاشینگ: ورق فلاشینگ در انواع گوناگونی به لحاظ کاربرد، شکل ظاهری و ضخامت تولید می‌شود. از ورق فلاشینگ جهت پوشش درزها و فواصل پانل های سقفی و دیواری استفاده می‌شود. انواع ورق فلاشینگ شامل تاج، زیرتاج، نبشی، کنار و زیرپنجره، آبچکان، سه پله، نما دامپا، درزگیر، درز ژوئن دیواری و درز ژوئن سقفی است.

آبرو: از ورق آبرو یا گاتر جهت هدایت آب های سطحی ناشی از بارش برف و باران به سمت سطح زمین استفاده می‌شود. ورق آبرو در انتهای شیب پانل های سقفی نصب می‌شود. این ورق در نوع جعبه ای یا لندنی از جنس ورق گالوانیزه یا آلوزینک تولید می‌شود.

فیتر : فیتر قطعه‌ای فلزی کوچک است که بر روی گام ساندویچ پانل سقفی جایگذاری می‌شود و بر روی آن پیچ اتصال قرار می‌گیرد. این قطعه فلزی به چفت شدن و درزبندی پنل های سقفی در کنار یکدیگر کمک می‌کند و از فشار نقطه‌ای پیچ نیز جلوگیری می‌کند.

رانر: رانر نوعی ورق فلزی u شکل است که به عنوان زیرسازی پانل‌ های دیواری در کف سازه قرار می‌گیرد. ضخامت رانر بر اساس ضخامت ساندویچ پانل تعیین می‌شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و قیمت تماس حاصل فرمایید.

پروژه های کیان پانل

کیان پانل با بیش از دو دهه سابقه در زمینه تولید انواع پانل سقفی و پانل دیواری، قطعات پیش ساخته فلزی و ساختمان پیش ساخته و سوله یکی از اولین تولیدکنندگان ساندویچ پنل در خاورمیانه به شمار می رود.

آخرین مطالب

 • سوله تیر ورقی
  سوله تیر ورقی در دسته سوله های کلاسیک است، که با اتصال ورق‌های فولادی ضخیم به وسیله پیچ و مهره یا جوش دادن، به شکل سازه در می‌آید. این سوله ها یکی از محبوب ترین نوع سوله در ایران و جهان است و به علت… بیشتر بخوانید: سوله تیر ورقی
 • حمل و نقل ساندویچ پانل
  ساندویچ پانل ها به دلیل داشتن ساختار یکپارچه و سبک نسبت به مصالح سنتی سنگین بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این ساندویچ پانل با سرعت بالایی تولید، نصب و اجرا می‌شود به همین دلیل سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های اجرای… بیشتر بخوانید: حمل و نقل ساندویچ پانل
 • کانکس فروشگاهی
  کانکس فروشگاهی یا کیوسک فروشگاهی (Shop kiosk) سازه‌ای پیش ساخته و قابل حمل است، که به عنوان یک فروشگاه دائمی و یا موقت جهت عرضه انواع محصولات غذایی قابل استفاده هستند. خرید کانکس فروشگاهی راه حلی سریع و راحت برای عرضه خدمات و محصولات مختلف… بیشتر بخوانید: کانکس فروشگاهی

سوالات متداول ساندویچ پانل

مزایا و ویژگی‌های برتر ساندویچ پانل نسبت به مصالح سنتی در چیست؟

استفاده از ساندویچ پانل علاوه بر کاهش هزینه های اجرایی پروژه سبب کاهش مدت زمان اجرای پروژه نیز می‌شود که این مورد برای کافرمایان بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این با قیمت پایین‌تری نسبت به مصالح سنتی می‌توانید یک سازه مقاوم و پایدار را اجرا کنید.
پروسه تولید ،نصب و اجرای مصالح ساختمانی پیش ساخته در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. شما می‌توانید با بهره‌گیری از یک تیم متخصص و حرفه‌ای نصب، و البته کمترین نیروی انسانی پروژه خود را به مرحله بهره‌برداری برسانید.
ضمن اینکه ساندویچ پنل‌ها به دلیل داشتن ساختار یکپارچه و پایدار، طول عمر بالایی دارند و ویژگی عایق بودن پنل‌ ها در برابر حرارت و برودت سبب حفظ تعادل دمایی محیط و کاهش هزینه‌های سیستم سرمایشی و گرمایشی می‌شود.
علاوه بر این روند نصب و اجرای ساندویچ پانل، نخاله و ضایعات ساختمانی بر جای نمی‌گذارد و نیازی به انتقال پسماند ساختمانی به محل دیگر ندارید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل به چه مواردی بستگی دارد؟

ورق فلزی: قیمت تمام شده ورق های گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم تولید کارخانجات داخلی از جمله فولاد مبارکه اصفهان، هفت الماس و سایر کارخانجات، و همچنین ضخامت ورق بر روی قیمت ساندویچ پانل تاثیرگذار است.
فوم عایق: قیمت فوم های تولیدی یا وارداتی در کشور از جمله پلی اورتان، اکس پی اس و یا پشم سنگ، ضخامت فوم و نوسانات قیمتی در متریال های اولیه عامل اصلی مشخص شدن قیمت ساندویچ پنل است.

متراژ دقیق پانل مورد نیاز چگونه محاسبه می گردد؟

قبل از ثبت سفارش تولید بایستی نقشه های دقیق اجرایی (شاپ) توسط مهندسین پس از نقشه برداری و ابعاد برداری آماده گردد تا اختلاف متراژ در سفارش نهایی وجود نداشته باشد.

نحوه نصب ساندویچ پنل به چه صورت است؟

نصب پانل بر روی سازه با استفاده از پیچ و فیتر پانل انجام می شود که در فواصل یک متری، پانل با پیچ به پروفیل زیرین متصل می گردد. نحوه درز بندی و آب بندی و ایزولاسیون بستگی به نحوه طراحی سوله و پروژه ی اجرایی دارد.

اقدامات پس از نصب پانل چیست؟

پس از نصب طبق استانداردها، ساندویچ پنل ها، ملزومات و اکسسوری مکمل آنها می بایست حداقل سالی یک بار مورد بازدید و در صورت نیاز پاکسازی و نگهداری واقع شوند؛ و در آخر در صورت خسارات ناشی از شرایط خارجی باید بدون تاخیر آسیب ها رفع شوند.

طول عمر ساندویچ پنل چه مقدار است؟

طول عمر ساندویچ پنل در بهترین حالت حدود 30 سال است، اما بستگی دارد که مشخصات فنی محصول را با توجه به نیاز ساختمان، محیط و شرایط آب و هوایی که در آن قرار دارید انتخاب نمایید.
بسته به نیاز پروژه، ورق بیرونی محصول باید در برابر تغییرات دما، اشعه UV و اثرات خارجی محیط مقاوم باشد و ورق داخلی باید در برابر اثرات شیمیایی و فیزیکی و همچنین تراکم که ممکن است ناشی از جو داخلی ساختمان باشد، مقاوم باشد.
همچنین ظرفیت باربری پانل‌ها که باید با مواد عایق متناسب با نیاز ساختمان و بر اساس باری که حمل می کنند به درستی محاسبه شوند تا طول عمر ساندویچ پنل افزایش یابد.

مراحل خرید تا تحویل ساندویچ پانل کیان به چه صورت است؟

برای خرید ساندویچ پانل کیان ابتدا با کارشناسان کیان پانل از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل نمایید، سپس با اعلام متراژ پروژه خود و نوع ساندویچ پانل مورد نیاز می‌توانید پیش فاکتور دریافت کنید. در مرحله بعد پس از تایید پیش فاکتور و واریز وجه، محصول مورد نظر شما وارد خط تولید می‌شود و در بازه 10 الی 15 روز تولید آن به اتمام می‌رسد.
هزینه حمل و نقل پانل ها از درب کارخانه تا محل اجرای پروژه بر عهده مشتریان است و شما می‌توانید پانل های خود را از درب کارخانه تحویل بگیرید. توجه داشته باشید وسایل نقلیه که برای حمل و نقل انتخاب می‌کنید باید متناسب با طول شیت پنل ها باشد تا در هنگام بارگیری، انتقال و تخلیه آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

میانگین 4.3