محصولات

ساندویچ پانل کیان

ساندویچ پانل (Sandwich Panel)

ساندویچ پانل نوعی مصالح ساختمانی جدید است ؛ تشکیل شده از دو لایه ورق و یک لایه فوم (هسته) میانی که وظیفه عایق را برعهده دارد .

ساختار

دو لایه ورق(از جنس گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم) و فوم عایق هسته(از جنس پلی اورتان، پلی استایرن ، پشم سنگ و اکس پی اس) مواد تشکیل دهند ساندویچ پانل است.

کاربرد

استفاده از پانل ساندویچی به دلیل داشتن تنوع در جنس فوم و ورق در ساخت انواع سوله صنعتی، تولیدی، انبار، ورزشی، ساختمان‌های پیش ساخته اداری، تجاری، مسکونی، کانکس، اتاق حمل بار کامیون و صنایع پزشکی دارویی کاربرد دارد.

فرآیند تولید

تولید پانل به دو صورت 1-کانتینیوز 2-دیس کانتینیوز امکان پذیر است در هر دو فرآیند فوم عایق پانل پس از رول فرمینگ با چسب بر روی ورق چسبانده می‌شود سپس به صورت سفارشی برش داده خواهد شد.

ساندویچ پانل کیان
نمونه پانل سقفی و پانل دیواری

انواع ورق و فوم ساندویچ پانل

ورق‌های ساندویچ پانل در 3 نوع ورق گالوانیزه، ورق آلوزینک و ورق آلومینیوم تولید می‌شوند. انواع ورق ساندویچ پانل با ضخامت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. ورق‌های گالوانیزه و آلوزینک با ضخامت 0.4 الی 0.6 میلیمتر و ورق آلومینیوم با ضخامت 0.7 میلی‌متر تولید می‌شود. در بین ورق‌های ساندویچ پانل ورق آلومینیوم بالاترین مقاومت را در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی دارد.

انواع فوم ساندویچ پانل شامل فوم‌های پلی اورتان کندسوز و نسوز (PUR,PIR)، فوم اکس پی اس و فوم پشم سنگ است. بعضا در برخی موارد معدود از فوم پلی استایرن نیز استفاده می‌شود. فوم ساندویچ پانل‌های دیواری با ضخامت 3 الی 15 سانتی‌متر، و فوم ساندویچ پانل‌های سقفی با ضخامت 4 الی 10 سانتی‌تر تولید می‌شود.

در بین این فوم‌ها، فوم پشم سنگ بالاترین مقاومت را در برابر آتش سوزی و حریق دارد و فوم پلی اورتان بهترین نوع عایق در برابر تبادلات حرارتی و رطوبتی است.

نصب ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

با استفاده از ورق های گام دار تولید می شوند و دارای یک گام اورلپ برای نصب و اجرای عملیات آب بندی در خطوط طولی ساندویچ پانل می باشند.

arrow
ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

بسته به محل استفاده با ضخامت 3 الی 8 سانتیمتر تولید می شوند و از نظر محل تلاقی نری و مادگی بصورت پیچ مخفی و پیچ نمایان تولید می شوند.

arrow
ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم

از انواع ساندویچ پانل های دیواری هستند که بنا به کلاس بندی کلین روم در انواع مختلف با ورق کاملاً صاف و بدون شیار تولید می شوند.

arrow
ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه

از انواع ساندویچ پانل های دیواری هستند که بنا به نوع سردخانه با ورق شیاردار با ضخامت بالا حدود 8 الی 15 سانتیمتر تولید می شوند.

arrow
نصب ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود. متراژ پروژه، نوع و جنس ساندویچ پانل، کیفیت ساندویچ پانل، نوسانات قیمت دلار از جمله مهمترین عواملی هستند که بر روی قیمت ساندویچ پانل تاثیرگذارند. البته برای پایین آوردن قیمت ساندویچ پانل روش‌های متعددی وجود دارد. روش‌های کاهش هزینه ساندویچ پانل:

1- به جای اینکه در هر دو طرف پانل از ورق فلزی استفاده گردد، می‌توان از ساندویچ پانل یک رو ورق استفاده کرد.

2- کاهش ضخامت ورق فلزی از 0.5میلی‌متر به 0.4 میلیمتر

3- کاهش میزان فشردگی انواع فوم ساندویچ پانل که اصطلاحا به آن دانسیته می گویند.

هزینه ساخت سازه با ساندویچ پانل

اگر به فکر خرید ساندویچ پانل و ساخت سازه پیش ساخته یا در حال اجرای طرح توسعه کارخانه خود هستید بهتر است شرایطی را در نظر بگیرید که با کمترین هزینه و بالاترین سرعت پروژه مورد نظر را انجام دهید.

بنابراین بهتر است قبل شروع پروژه برآورد هزینه ساخت پروژه را با مصالح مختلف در نظر بگیرید. مدت زمان تولید ساندویچ پانل حدود 10 الی 20 روز کاریست و نصب و اجرای آن سریع تر از سایر مصالح موجود در بازار است. به همین دلیل ساندویچ پانل ها مقرون به صرفه تر و کاربردی تر هستند.

نصب ساندویچ پانل

چرا از ساندویچ پانل استفاده کنیم؟

ساندویچ پانل‌ها به صورت کلی جز مصالح ساختمانی مدرن و سبکی هستند که در کاهش وزن کلی سازه نقش مهمی دارند. علاوه بر این ساندویچ پانل‌ها به صورت پیش ساخته در کارخانه آماده می‌شوند و این یعنی نیازی به صرف زمان و هزینه برای تهیه ملات، آجرچینی یا بتن ریزی ندارید.

برای نصب و اجرای ساندویچ پانل‌ها نیز به کمترین نیروی انسانی نیاز است که این مورد سبب کاهش هزینه‌های اجرای پروژه می‌شود. همچنین دوام، طول عمر و پایداری ساندویچ پانل‌ها تا در مدت زمان استفاده نیازی به هزینه‌های تعمیر و نگهداری نداشته باشند. ضمن اینکه ساندویچ پانل‌ها در برابر تغییرات دمایی و تبادل انرژی حرارتی، برودتی و رطوبتی با محیط بیرون به شکل عایق عمل می‌کنند و سبب کاهش هزینه‌هایی می‌شوند که برای ایجاد سرمایش و گرمایش محیط صرف می‌شود.

ساندویچ پنل‌ها علی رغم وزن سبک خود از مقاومت فیزیکی بسیار بالایی برخوردارند و در برابر ضربه و فشار استحکام بالایی دارند. همچنین از ساندویچ پانل‌ها می‌توان در ساخت سازه‌هایی با کاربری خاص مانند کارخانجات تولید مواد شیمیایی استفاده نمود. پنل‌های ساندویچی در مجاورت حلال‌ها و اسیدها خواص خود را از دست نمی‌دهند.

مراحل نصب پانل
نقشه و شاپ

اولین گام برای نصب داشتن یک نقشه و شاپ اصولی از پروژه است، در این مرحله تیم فنی کیان پنل اقدام به ایجاد نقشه سازه شما خواهند کرد. در این نقشه اطلاعات مفید مانند میزان طول هر شیت(برگ) ساندویچ‌پنل، مقدار پیچ، متراژ آبرو و… مشخص خواهد شد.

زیر سازی

پس از ایجاد نقشه شاپ و مشخص شدن میزان پروفیل(قوطی) مورد نیاز برای سقف و دیوار سازه اقدام به نصب زیر سازی خواهیم کرد، یک زیر سازی اصولی به طول عمر سازه کمک خواهد کرد و فرآیند نصب را تسریع می‌کند، مرحله بعد شیت های پانل بر روی زیر سازی پیچ خواهند شد.

نصب پانل

با پایان مرحله زیر سازی اقدام به نصب شیت پانل خواهیم کرد، برش‌های ساندویچ پانل بر روی پروفیل قوطی به وسیله پیچ پانلی نصب خواهند شد پیچ ها در فواصل مشخصی که در مرحله شاپ اندازه گیری شده اند بر روی پانل و پروفیل زیرسازی قرار داده می‌شوند.

آب بندی و درزگیری

بعد از نصب اصولی پانل نوبت به آب‌بندی سازه است که توسط نیروی متخصص انجام می‌شود در فرآیند آب بندی سازه ساخته شده با ساندویچ پنل از چسب پلی اورتان، فیتر، گاتر(آبرو) استفاده می‌شود، آب بندی اصولی به طول عمر سازه و کیفیت نهایی آن کمک خواهد کرد.

ساختمان ساندویچ پانلی

رال رنگی ساندویچ پانل

رنگ ورق ساندویچ پانل از طیف مشخصی تشکیل شده است که در کارخانجات فولاد در مرحله تولید ورق رنگ به صورت الکترواستاتیک (کوره ای) بر روی ورق آهنی قرار می گیرد.

کیفیت پوشش رنگ روی ورق های گالوانیزه یا آلوزینک از اهمیت بسزایی برخوردار است که در حال حاضر می توان گفت که ورق فولاد مبارکه اصفهان جزو با کیفیت ترین ورق های موجود در بازار است و شرکت کیان پانل از ورق های تولیدی این شرکت استفاده می‌نماید.

طیف رنگی موجود در ورق های گالوانیزه/آلوزینک رنگی ساندویچ پانل به ترتیب زیر است:

 • 1- رنگ آبی – کد رنگی کارخانه : 5015
 • 2- رنگ سفید – کد رنگی کارخانه: 9016
 • 3- رنگ نارنجی – کد رنگی کارخانه : 2004
 • 4- رنگ قرمز – کد رنگی کارخانه : 3000
 • 5- رنگ طوسی روشن – کد رنگی کارخانه : 7040
 • 6- رنگ طوسی تیره – کد رنگی کارخانه : 7043
 • 7- رنگ کرم – کد رنگی کارخانه : 1015
 • 8- رنگ سبز – کد رنگی کارخانه : 6024
 • 9- رنگ قهوه ای – کد رنگی کارخانه : 8017
 • 10- رنگ زرد – کد رنگی کارخانه : 1023
 • 11- رنگ زرد کاترپیلار – کد رنگی کارخانه : 1028
021-22267008تماس

جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پنل تماس بگیرید

آخرین پروژه های مجموعه کیان پانل

کیان پانل با بیش از 50 سال سابقه در زمینه تولید انواع پانل سقفی و پانل دیواری، قطعات پیش ساخته فلزی و ساختمان پیش ساخته و سوله

سوالات متداول درباره ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل به چه مواردی بستگی دارد؟

در مورد اول قیمت تمام شده ورق های گالوانیزه و آلوزینک و آلومینیوم تولید کارخانجات داخلی از جمله فولاد مبارکه اصفهان، هفت الماس و سایر کارخانجات و در مورد دوم قیمت فوم های تولیدی یا وارداتی در کشور و نوسانات قیمتی در متریال های اولیه عامل اصلی مشخص شدن قیمت ساندویچ پنل است.

نحوه نصب ساندویچ پنل به چه صورت است؟

نصب پانل بر روی سازه با استفاده از پیچ و فیتر پانل انجام می شود که در فواصل یک متری، پانل با پیچ به پروفیل زیرین متصل می گردد. نحوه درز بندی و آب بندی و ایزولاسیون بستگی به نحوه طراحی سوله و پروژه ی اجرایی دارد.

متراژ دقیق پانل مورد نیاز چگونه محاسبه می گردد؟

قبل از ثبت سفارش تولید بایستی نقشه های دقیق اجرایی (شاپ) توسط مهندسین پس از نقشه برداری و ابعاد برداری آماده گردد تا اختلاف متراژ در سفارش نهایی وجود نداشته باشد.

طول عمر ساندویچ پنل چه مقدار است؟

طول عمر ساندویچ پانل در بهترین حالت حدود 30 سال است، اما بستگی دارد که مشخصات فنی محصول را با توجه به نیاز ساختمان، محیط و شرایط آب و هوایی که در آن قرار دارید انتخاب نمایید. بسته به نیاز پروژه، ورق بیرونی محصول باید در برابر تغییرات دما، اشعه UV و اثرات خارجی محیط مقاوم باشد و ورق داخلی باید در برابر اثرات شیمیایی و فیزیکی و همچنین تراکم که ممکن است ناشی از جو داخلی ساختمان باشد، مقاوم باشد.
همچنین ظرفیت باربری پانل ها که باید با مواد عایق متناسب با نیاز ساختمان و بر اساس باری که حمل می کنند به درستی محاسبه شوند تا طول عمر ساندویچ پانل افزایش یابد.

اقدامات پس از نصب پانل چیست؟

پس از نصب طبق استانداردها، ساندویچ پنل ها، ملزمات و اکسسوری مکمل آنها می بایست حداقل سالی یک بار مورد بازدید و در صورت نیاز پاکسازی و نگهداری واقع شوند؛ و در آخر در صورت خسارات ناشی از شرایط خارجی باید بدون تاخیر آسیب ها رفع شوند.