پیچ نصب ساندویچ پانل

پیچ ساندویچ پانل

پیچ یکی از ملزومات نصب ساندویچ پنل است. پیچ‌های نصب ساندویچ پانل اغلب از جنس ورق گالوانیزه به همراه یک واشر لاستیکی هستند. کیفیت پیچ‌های مصرفی به اندازه کیفیت ساندویچ پانل دارای اهمیت است چرا که در صورت ضعیف بودن پیچ‌ها امکان آسیب به پانل‌ها و جداشدن آن‌ها از زیرسازی در باد و طوفان شدید وجود دارد.

انواع پیچ نصب ساندویچ پانل

به صورت کلی دو نوع پیچ برای نصب ساندویچ پانل و متعلقات آن وجود دارد که در ادامه به شرح مشخصات و ویژگی‌های این دو نوع پیچ می‌پردازیم.

پیچ سرمته واشردار گالوانیزه

پیچ‌های نصب ساندویچ پانل از مدل پیچ‌های سرمته (پیچ هایی که نوک آنها شبیه مته است) هستند. پیچ سرمته دولایه ورق رو و زیر پانل‌ها را سوراخ کند و سپس به داخل پروفیل آهنی زیرسازی ساندویچ پانل نفوذ کند. این مدل پیچ‌ها معمولا برای اتصال محصولاتی که از ورق گالوانیزه تولید می‌شود کاربرد دارد.

پیچ سرمته گالوانیزه برای اتصال ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری به زیرسازی استفاده می‌شود.

برای اتصال ساندویچ پانل‌های سقفی قبل از پیچ کردن قطعه‌ای به نام فیتر ساندویچ پانل یا کلمپ ساندویچ پنل را بر روی گام پنل سقفی قرار می‌دهند تا از فشار نقطه‌ای پیچ جلوگیری کنند، همچنین پانل‌ها بهتر بر روی هم چفت می‌شوند و درزبندی و آب‌بندی مناسبی برای سقف ایجاد می‌شود. بعد از قرار دادن فیتر پیچ‌های سرمته گالوانیزه را بر روی آن پیچ می‌کنند.

به صورت کلی طول پیچ‌های سرمته گالوانیزه بین 2 الی 15 سانتی‌متر با توجه به قطر و ضخامت ساندویچ پانل متغیر است. قطر این پیچ‌ها نیز به صورت معمول در حدود 6 میلی‌متر است.

شکل سر پیچ‌های سرمته (گل پیچ) به صورت شش ضلعی یا بکسی است که برای باز و بسته کردن این پیچ‌ها از آچاربکس استفاده می‌شود.

پیچ سرعدسی سرمته

پیچ‌های سرعدسی سرمته نیز به صورت تمام رزوه طراحی می‌شوند (از گل پیچ تا نوک انتهایی پیچ رزوه دار است). قطر پیچ‌های سرعدسی سرمته در حدود 4 میلی‌متر است و تنها برای نصب متعلقات و ملزومات نصب ساندویچ پانل مانند ورق فلاشینگ از آن استفاده می‌شود.

طول پیچ‌های سرعدسی سرمته بین 1.5 الی 2.5 سانتی‌متر باتوجه به ضخامت ورق فلاشینگ یا آبرو در نظر گرفته می‌شود. برای باز و بسته کردن این پیچ‌ها از ابزاری به نام پیچ گوشتی‌های سردریلی استفاده می‌کنند.

سایز پیچ

سایز پیچ از 1.5 سانتیمتر تا 15 سانتیمتر وجود دارد که بسته به ضخامت پانل ها پیچ مورد نیاز سفارش داده می‌شود. از پیچ های 2.5 سانت معمولا برای اتصال فلاشینگ و آبرو، متعلقات ساندویچ پنل و از پیچ هایی با سایز بزرگتر برای نصب پنل استفاده می‌شود.

پیچ پانل 15 سانتی

جنس پیچ ساندویچ پنل

پیچ نصب ساندویچ پنل از جنس فولاد است و از مقاومت بالایی برخودار است. استفاده از پیچ های با کیفیت در مقاومت ساندویچ پنل ها و ماندگاری سازه نیز موثر است. توجه داشته باشید برای خرید پیچ ساندویچ پنل به کارخانجات تولید کننده ساندویچ پانل و مراکز معتبر مراجعه فرمایید.

کاربرد پیچ پانل

از پیچ ساندویچ پنل جهت اتصال دو برگ پانل به یکدیگر استفاده می شود. نحوه اتصال پیچ در نصب ساندویچ پنل سقفی و دیواری کمی متفاوت است. در هنگام نصب پیچ ساندویچ پانل سقفی پیچ ها در محل اورلپ پانل سقفی نصب می شوند. توجه داشته باشید حتما باید از فیتر پانل و واشر پیچ برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل سازه (آب بندی) استفاده کرد.

از پیچ سرمته واشردار گالوانیزه در نصب ساندویچ پنل های دیواری در دو مدل پانل دیواری پیچ مخفی و پیچ نمایان نیز استفاده می شود. پیچ ها به صورت افقی سطح پانل را سوراخ کرده و به زیرسازی های آهنی سازه متصل می شوند.

پیچ ساندویچ پانل دیواری

قیمت پیچ ساندویچ پانل

قیمت پیچ ساندویچ پنل با توجه به کیفیت و برند تولیدکننده متفاوت است. جهت اطلاع بیشتر از قیمت انواع مختلف پیچ ساندویچ پنل و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت کیان پانل تماس حاصل فرمایید.

قیمت پیچ نصب ساندویچ پانل چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت پیچ نصب ساندویچ پنل از 4000 تومان تا 12000 تومان برای هر عدد پیچ متغیر است. شرکت کیان پانل پیچ‌های نصب ساندویچ پانل را در بسته‌های 200، 500 و 1000 تایی عرضه می‌کند.

برای یک سقف با مساحت 200 متر چند عدد پیچ لازم است؟

به صورت کلی برای هر دو نوع ساندویچ پنل دیواری و سقفی برای هر متر مربع 1 عدد پیچ نیاز است. بنابراین برای یک سقف با مساحت 200 متر، 200 عدد پیچ مورد نیاز است.

میانگین 4.7

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید