فیتر ساندویچ پانل

فیتر یا کلمپ(واشرزینی) یک نوع واشر است که در میان پیچ و سطح رویی پانل قرار می گیرد تا از خراشیدگی و تو رفتگی ساندویچ پانل سقفی هنگام نصب جلوگیری کند.

این قطعه فلزی دارای طول، عرض و لبه متناسب با پانل سقف است،

پس بهتر است هنگام خرید به طول و عرض و لبه فیتردقت کنید که با گام های ساندویچ پنل سقفی شما تراز و هم اندازه باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نصب می‌توانید به مقاله نصب پانل ساندویچی مراجعه کنید.

فیتر ساندویچ پانل

جنس فیتر ساندویچ پانل

در گذشته برای پیچ کردن پانل از واشر لاستیکی استفاده میکردند اما استفاده از واشر معایبی داشت مانند میزان پوسیدگی و خوردگی در پلاستیک تحت فشار زیاد بود.

به همین دلیل در ساختار واشر فیتر تغیراتی صورت گرفت امروزه این واشرها از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند که مقاومت بالاتری دارد.

4 دلیل که چرا باید از فیتر پانل استفاده کنیم؟

زمانی که از پیچ ساندویچ پانل به تنهایی جهت نصب استفاده شود، یک فرو رفتگی روی سطح گام پانل ایجاد خواهد شد.

این فرو رفتگی باعث می شود آب باران از لبه پیچ و فرو رفتگی پانل وارد لایه میانی ساندویچ پانل سقف شود. در واقع فیتر از نفوذ آب از لبه پیچ به داخل اجزا پانل و از خراشیدگی ورق آهنی پانل جلوگیری می کند.

فیتر برای ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می گیرد و کار آب بندی را انجام می دهد. و از طرف دیگر از شروع فرآیند اکسیداسیون روی سطح پانل نیز جلوگیری می کند.

جمع بندی


اگر به دنبال ساخت یک سازه پیش ساخته پانلی هستید باید یک محصول با کیفیت خریداری کنید علاوه بر آن در حین نصب استفاده از متعلقات با کیفیت ضروری است تا طول عمر سازه شما بیشتر شود.

به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تمامی موارد مرتبط با فیتر پانل را بررسی کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن یک سازه راه ایزوله نمایید.

مطالب مرتبط


میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید