فیتر ساندویچ پانل

فیتر ساندویچ پانل چیست؟

فیتر یک نوع واشر است که در میان پیچ و سطح رویی ساندویچ پانل قرار می گیرد تا از خراشیدگی و تو رفتگی ساندویچ پانل هنگام نصب جلوگیری کند؛ این قطعه یکی از متعلقات نصب ساندویچ پانل است که دارای طول، عرض و لبه مختص به ساندویچ پانل است، پس بهتر است هنگام خرید به طول و عرض و لبه فیتر ها دقت کنید که با گام های ساندویچ پانل سقفی شما تراز و هم اندازه باشد.

فیتر ساندویچ پانل

جنس فیتر

در گذشته برای پیچ کردن پانل ها از واشرهای لاستیکی استفاده می شد، اما مشکل اصلی این بود : میزان پوسیدگی و خوردگی در پلاستیک تحت فشار زیاد است. به همین دلیل در حال حاضر واشرها از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند که در گذر زمان دچار پوسیدگی و خوردگی نشوند و در معرض رطوبت و حرارت استقامت مناسبی داشته باشند.

چرا باید از فیتر استفاده کنیم؟

زمانی که از پیچ ساندویچ پانل به تنهایی جهت نصب استفاده می شود، یک فرو رفتگی روی سطح گام ساندویچ پانل ایجاد می کند. این فرو رفتگی باعث می شود آب باران از لبه پیچ و فرو رفتگی پانل وارد لایه میانی ساندویچ پانل شود. در واقع فیتر از نفوذ آب از لبه پیچ به داخل ساندویچ پانل و از خراشیدگی ورق آهنی پانل جلوگیری می کند.

فیتر برای ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می گیرد و کار آب بندی را انجام می دهد. و از طرف دیگر از شروع فرآیند اکسیداسیون روی سطح پانل نیز جلوگیری می کند.

شرکت کیان پانل تولید کننده انواع ساندویچ پانل و قطعات پیش ساخته فلزی از جمله: فلاشینگ و آبرو و فیتر و … که از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نموده است و جزو تولیدکنندگان صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است.

میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید