ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری یک نوع از مصالح پیش ساخته است که کاربرد فراوانی در صنعت دارد. پانل دیواری در ساخت دیوار سوله های صنعتی، ساختمان پیش ساخته، کانکس، اتاق حمل بار و … مورد استفاده قرار می گیرد. البته فراموش نشود که با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی در حوزه ساخت و ساز این گونه مصالح مدرن مانند ساندویچ پانل وارد بازار ایران شدند.

انواع مدل ساندویچ پانل دیواری

پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل پیچ مخفی به گونه ای طراحی شده است که فاق و زبانه آن دارای فضای جداگانه ای برای پیچ ها است. به گونه ای که پس از پیچ شدن پانل به سازه پیچ داخل فاق و زبانه قرار می گیرد. این مدل ساندویچ پانل دیواری باعث می شود به مراتب کار اجرا شده تمیز تر و بدون خلل و فرج باشد.

پانل دیواری پیچ نمایان

در ساندویچ پانل های پیچ نمایان ابتدا نر و مادگی پانل داخل هم قرار می گیرد. سپس در محل اتصال (جوینت)، پانل های دیواری به سازه اصلی پیچ می شوند.

انواع فوم در پانل دیواری

پانل های دیواری به دلیل داشتن تنوع می‌توانند برای انواع سازه مورد استفاده قرار بگیرید، ساندویچ پانل دیواری می‌تواند با فوم های متفاوت تولید شود، که این فوم ها می‌تواند ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند.

 برای مثال داشتن یک دیوار عایق صدا و عایق برودت هوا از گذشته در صنعت ساخت و ساز مورد بحث بوده است. به مرور زمان با استفاده از چندین متریال مهندسان توانسته اند یک دیوار عایق با این ویژگی ها تولید کنند. اما ساندویچ پانل بدون وابستگی به متریال های دیگر، تمام این ویژگی‌ها را با خود به همراه دارد.

در کارخانه شرکت کیان پانل، انواع مختلف ساندویچ پانل دیواری تولید می شود که جنس هسته و ورق آهنی آن متفاوت است برخی از فوم ها به شرح زیر است:

این فوم ها دربرگیرنده خواص اصلی پنل دیواری کیان محسوب می‌شوند.

ورق ساندویچ پانل دیواری

جنس ورق انواع مختلف دارد اما ورقی که در ساخت ساندویچ پنل دیواری استفاده می‌شوند دارای دو نوع است:

ورق گالوانیزه

ورق گالونیزه یا همان آهن گالوانایز شده معمولی است که ضخامت این ورق ها 0.4 و 0.5 میلیمتر می باشد و از لحاظ رنگبندی دارای رال رنگ بندی متفاوت هستند. جهت اطلاع از رنگ های مختلف ورق های ساندویچ پانل می توانید به صفحه رال رنگی ساندویچ پانل مراجعه بفرمایید.

ورق آلوزینک

ورق آلوزینک پانل ترکیبی از آلومینیوم و روی است. یک لایه آلومینیوم به عنوان پوشش رویی ورق قرار دارد که ورق را در مقابل رطوبت مقاوم تر می‌سازد و سبب می‌شود در مناطقی که میزان بارندگی زیاد است طول عمر ساندویچ پانل بیشتر شود.

ورق ها عمدتاً کار محافظت از فوم هسته پانل دیواری را بر عهده دارند و باید در انتخاب آن با توجه به نوع کاربری و شرایط جوی منطقه انتخاب شود.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری کیان

طول پنل دیواری ممکن است با توجه به سفارش مشتری متفاوت باشد اما عرض آن به صورت مفید یک متر است. محاسبات برای میزان شیت پانل (تعداد برگ) مورد نیاز به این تفاسیر حساب می‌شود.

محاسبه میزان شیت و پانل مورد نیاز باید با دقت انجام شود. چرا که در صورت وجود مشکل در محاسبات سبب ایجاد خسارات مادی بسیاری در سازه و پس از آن در نصب پنل می‌شود. به همین خاطر قبل از خرید و ثبت سفارش پانل دیواری کیان حتماً از ابعاد خود و میزان مورد نیاز اطمینان حاصل فرمایید.

نصب ساندویچ پانل دیواری

برای بخش نصب پس از زیر سازی مناسب بسته به نوع سازه، پانل ها بر روی زیرسازی پیچ می‌شوند و شیت های آن در کنار یک دیگر قرار میگیرد، در موارد خاص مانند ساخت اتاق تمیز و سردخانه از ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌شود اما نحوه نصب پنل دیواری در این موارد کمی متفاوت تر می‌باشد.

نصب ساندویچ پانل دیواری توسط تیم متخصص کیان پانل انجام می‌شود به دلیل حساس بودن پروسه نصب پنل حتماً این موضوع را باید در نظر داشت که یک تیم متخصص نصب این کار را برای شما انجام دهد.

پس از نصب دیوار پیش ساخته نوبت به آب بندی دیوار ها می‌رسد که باید این کار با دقت انجام شود در پنل دیواری اگر آب بندی به خوبی انجام نشود در طولانی مدت محل مناسبی برای رشد و نمو انواع حشرات و باکتری ها خواهد بود.

نصب ساندویچ پانل دیواری

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

ساخت انواع سوله، ساختمان پیش ساخته ، ویلا و سردخانه یا اتاق های کلین روم از پانل دیواری به وفور استفاده می‌شود داشتن انواع فوم و ورق های رنگی در پانل دیواری سبب شده است تا این گستردگی در مصرف به وجود آید.

در اتاق های تمیز از ساندویچ پانل پیچ مخفی که نوعی از پانل دیواری است استفاده می‌شود تا بتواند استاندارد آلایندگی سازه و محیطی را طبق دستورات کسب نمایید.

چرا ساندویچ پانل دیواری برای ساخت دیوار؟

پنل دیواری به دلیل اینکه از مصالح سنتی ارزان تر است و سریع تر ساخته می شود، می‌تواند شما را در انواع پروژه های عمرانی و پروژه های صنعتی کمک کند. پانل دیواری امکان استفاده در ابعاد مختلف را دارد و از مدل های متنوع برخوردار است بنابراین با توجه به نیاز خود نوع پنل مورد نظر را می توانید تهیه کنید.

در این مقاله از شرکت کیان پانل سعی شد تا تمامی موارد مرتبط با ساندویچ پانل دیواری مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه بخشی از سوالات متداول مرتبط برای مشتریان عزیزان گرد آوری شده است.

جهت اطلاع از میزان پانل مورد نیاز برای سوله با متراژ مشخص و اطلاع از قیمت میتوانید به صفحه قیمت ساندویچ پانل دیواری مراجعه فرمایید.

اگر سوال مورد نظر شمادر بین سوالات زیر یافت نشد می‌توانید با مشاورین متخصص کیان پانل تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سوله صنعتی با ساندویچ پانل دیواری

سوالات متداول ساندویچ پانل دیواری

استفاده از ساندویچ پنل دیواری به صرفه تر است یا مصالح سنتی؟

قطعاً استفاده از پانل ساندویچی دیواری از مصالح سنتی به صرفه تر است هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی می‌شود.

طرح پانل دیواری به چه صورت است؟

طرح پانل دیواری به صورت صاف و فلت می‌باشد که سبب می‌شود یک سازه مدرن و فلت داشته باشید.

اندازه گیری متراژ مورد نیاز خرید پانل به چگونه است؟

قبل از ثبت سفارش تولید بایستی نقشه های دقیق اجرایی (شاپ) توسط مهندسین پس از نقشه برداری و ابعاد برداری آماده گردد تا اختلاف متراژ در سفارش نهایی وجود نداشته باشد.

زمان تحویل محصول خریداری شده چقدر است؟

معمولاً زمان تحویل محصولات بین 10 تا 20 روز کاری محاسبه می‌شود که این زمان ممکن است در بین بازه یاد شده در شرایط مختلف متفاوت باشد.

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید