ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی یکی از انواع ساندویچ پانل‌ دیواری به لحاظ نوع اتصال است. در این ساندویچ پانل محل اتصال پیچ‌ها در زیر لبه ساندویچ پانل مخفی می‌شود. این نحوه اتصال علاوه بر زیبایی ظاهری پنل و ساختمان از لحاظ نفوذ گرد و غبار به داخل سالن نیز عملکرد بهتری دارد.

به صورت کلی اتصال شیت‌های پنل ساندویچ به یکدیگر به شکل نری مادگی و یا فاق و زبانه است که در پنل‌های پیچ مخفی، پیچ اتصال پانل اول در زیر لبه پانل دومی مطابق تصویر بالا پنهان می‌شود لازم به ذکر است پانل پیچ مخفی فقط در نوع ساندویچ پانل دیواری تولید می‌شود.

ساندویچ پنل پیچ مخفی

تفاوت ساندویچ پانل پیچ مخفی و پیچ نمایان در چیست؟

در ساندویچ پانل پیچ نمایان بعد از فرو رفتن فاق و زبانه در یکدیگر پیچ اتصال ساندویچ پانل‌ها به زیرسازی در محل درز فاق و زبانه زده می‌شود. علاوه بر این نوع خم ورق و رول فرم ساندویچ پانل‌های پیچ نمایان تا حدودی با ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی متفاوت است.

فشار وارده به ساندویچ پانل پیچ نمایان در پروسه نصب ساندویچ پانل، باعث ایجاد فرو رفتگی و برآمدگی در سطح پانل می شود که در ساندویچ پانل پیچ پنهان به دلیل ساختار جدید آن این ایراد وجود ندارد.

اما در ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی قبل از جای‌گذاری پانل دوم، پانل اول به زیرسازی پیچ می‌شود و سپس پانل دوم جای‌گذاری می‌شود و به همین ترتیب شیت‌ها بعدی ساندویچ پانل متصل می‌شوند.

نکته قابل توجه در اتصال پانل‌های پیچ مخفی در این است که زمانی که پانل دوم در مادگی پانل اول فرو می‌رود بواسطه فشار پانل سومی کاملا در پانل اولی چفت می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

استفاده از ساندویچ پانل پیچ مخفی چه مزیتی دارد؟

مزیت اول: ساندویچ پنل پیچ مخفی از ورود گرد و غبار به محیط داخلی ساختمان جلوگیری می‌کند به همین خاطر در ساخت کلین روم (اتاق تمیز) بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ضریب ورود گرد و غبار به داخل ساختمان تا حد امکان کاهش یابد.

مزیت دوم: استفاده از پانل پیچ مخفی تاثیر زیادی در یکدست شدن ظاهر سازه و یکپارچگی نمای کلی دارد. علاوه بر این ترکیب این پانل با ورق رنگی تاثیر دوچندانی بر روی زیبایی نمای سازه خواهد داشت.

ویژگی‌های فنی (مشخصات فنی)

ساندویچ پانل پیچ مخفی را می‌توان با تمامی انواع ورق‌های فلزی مانند ورق آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم تولید کرد و این پنل‌ها فقط در نوع در رو ورق تولید می‌شوند.

فوم‌های به کار رفته در پانل پیچ مخفی در انواع گوناگونی مانند فوم پلی اورتان، پلی استایرن، اکس پی اس و یا پشم سنگ تولید می‌شود.

جهت اطلاع از فوم های ساندویچ پانل می توانید به صفحه مربوط به انواع فوم ساندویچ پانل مراجعه فرمایید.

طول پنل‌های پیچ مخفی بر اساس سفارش مشتریان برش خواهد خورد و عرض پنل‌ها به صورت ثابت و بسته به شرکت تولیدکننده در حدود 1 متر است.

پانل‌های پیچ مخفی با ضخامت 3 الی 15 سانتی‌متر قابل تولید هستند. ضخامت ورق‌ ساندویچ پنل پیچ مخفی نیز بین 0.4 الی 0.7 میلی‌متر متغیر است.

لازم به ذکر است که خواص عایق پنل‌های پیچ پنهان و یا مقاومت ورق‌های این پانل تفاوتی با سایر انواع ساندویچ پانل‌های معمولی ندارد.

مشخصات فنی ساندویچ پنل پیچ مخفی در یک نگاه

طولبنا به درخواست مشتریان 2 الی 13 متر
عرضعرض مفید 1 متر عرض غیر مفید 1.07
نوع فومپلی اورتان، اکس پی اس، پشم سنگ
نوع ورقآلوزینک، آلومینیوم، گالوانیزه
ضخامت فوم3 الی 15 سانتی‌متر
ضخامت ورق0.4 الی 0.7 میلی‌متر

کاربرد

از ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی می‌توان در تمامی انواع سازه‌های پیش ساخته استفاده کرد و محدودیتی در نوع کاربری سازه وجود ندارد. در ادامه به چند مورد از کاربردهای اصلی این پانل اشاره می‌کنیم.

  • ساخت دیوار انواع سوله تولیدی، صنعتی، انبار، ورزشی
  • ساخت انواع سردخانه‌های صنعتی زیرصفر و بالای صفر
  • کلین روم (اتاق تمیز)
  • سازه‌های پیش ساخته اداری و ویلایی
  • انواع کانکس
ساندویچ پانل پیچ مخفی

مشاوره و خرید

برای خرید ساندویچ پانل پیچ مخفی ابتدا با مهندسین مشاور در این زمینه مشورت کنید و در صورت تایید می‌توانید با کارشناسان فروش کیان پانل تماس حاصل نمایید و از مشاوره‌ و راهنمایی شرکت کیان پانل بهره مند شوید. توجه داشته باشید که قیمت ساندویچ پانل پیچ مخفی به دلیل تفاوت در لبه پنل‌ها بیشتر از پانل‌های ساده و معمولی است.

سوالات متداول ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل پیچ مخفی چه تفاوتی با سایر ساندویچ پانل‌ها دارد؟

پنل‌های پیچ مخفی تنها در نحوه اتصال لبه پانل‌ها به یکدیگر تفاوت دارند. این پنل‌ها علاوه بر ایجاد یک ظاهر زیبا و بدون برجستگی‌های پیچ، از نفوذ آب و گرد و غبار به داخل سازه به شکل موثرتری جلوگیری می‌کنند.

آیا می‌توان از ساندویچ پنل پیچ مخفی در سوله‌های صنعتی و تولیدی هم استفاده کرد؟

بله، با توجه به سلیقه و درخواست مشتریان از ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی می‌توان در تمامی انواع سازه‌های پیش ساخته تجاری، اداری، صنعتی، تولیدی و مسکونی استفاده کرد.

آیا زمان فرایند نصب و اجرای این پانل‌ها تفاوتی با سایر انواع معمولی دارد؟

خیر، پروسه نصب این پانل‌ها نیز همانند سایر انواع پانل‌هاست و تفاوتی ندارد.

به این صفحه امتیاز دهید

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید