ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان از دولایه ورق آهنی (گالوانیزه، آلوزینک یا آلومینیوم) به همراه یک لایه فوم میانی عایق تولید می شود. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با ساندویچ پانل می توانید به صفحه ساندویچ پانل چیست مراجعه بفرمایید.

ساندویچ پانل پلی یورتان چیست؟

ساندویچ پانل پلی یورتان (پلی اورتان) همان ساندویچ پانل‌های تولید شده در کارخانجات با خط تولید مکانیزه و تمام اتوماتیک است. از یک طرف دو لایه ورق وارد دستگاه تولید ساندویچ پانل می شود و فوم پلی یورتان عایق به صورت تزریقی در میان این دولایه ریخته می شود. فوم پلی اورتان پس از انبساط به دولایه ورق رو و زیر ساندویچ پانل می چسبد و انسجام خوبی را ایجاد می کند.

ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان از لحاظ ساختاری مشابه ساندویچ پانل های معمولی می باشد اما به دلیل اینکه بسیار پر کاربرد هستند و از کیفیت بالایی برخوردارند بیشترین سهم بازار فروش ساندویچ پانل را به خود اختصاص می دهند. این محصول به دلیل ساختار خاص خود، دارای ویژگی‌هایی مانند عملکرد عایق حرارتی و صوتی بالا، مقاومت در برابر رطوبت و آتش، سبک بودن و نصب آسان می‌باشد.

پانل پلی اورتان

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان به لحاظ نوع کاربرد در دو نوع ساندویچ پانل دیواری پلی اورتان و ساندویچ پانل سقفی پلی اورتان طراحی و تولید می‌شود.

ساندویچ پانل های پلی یورتان به لحاظ فوم میانی نیز دارای دو مدل PIR و PUR هستند. که از لحاظ سختی و مقاومت در برابر آتش سوزی و حرارت مستقیم دارای استاندارد های متفاوتی هستند.

از لحاظ علمی، پلی اورتان (پلی یورتان) به دسته ای از پلیمرها اشاره دارد که از عناصر آلی تشکیل شده است که طیف گسترده ای از مواد اولیه شیمیایی توسط پیوندهای کاربامات (اورتان) به یکدیگر متصل شده اند. 1

ساندویچ پانل پلی اورتان PUR

ساندویچ پانل پلی یورتان مدل PUR از فوم عایقی ساخته شده است که دارای ترکیبات ایزوسیانات و پل ال می باشد که ترکیبی شیمیایی است. پنل پلی اورتان دارای سه مدل دانسیته (میزان فشردگی فوم) 30 – 35 – 40 می باشد و یکی از پرکاربردترین و با کیفیت ترین نوع پانل است.

ساندویچ پانل پلی اورتان PIR

ساندویچ پانل پلی اورتان مدل PIR تقریبا ساختاری مشابه پانل های PUR دارد با این تفاوت که ماده شیمیایی پلی ایزوسیانورات فسفات نیز در هنگام تولید به آن افزوده می شود. این ترکیب باعث می شود مقاومت آتش سوزی این نوع فوم افزایش پیدا کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم پلی اورتان می توانید به صفحه انواع فوم ساندویچ پانل مراجعه بفرمایید.

موارد استفاده پانل پلی یورتان

از ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان برای ساخت سوله، سردخانه، کلین روم (اتاق تمیز)، اتاق حمل بار، کانکس استفاده می شود. استفاده از این نوع ساندویچ پانل کیفیت نهایی کار اجرایی را بالا برده و طول عمر سازه را افزایش می دهد. از طرف دیگر خطرات احتمالی آتش سوزی گسترده و رطوبت بالا و … را کاهش می دهد.

پانل پلی اورتان بهترین گزینه برای ساخت ساختمان پیش ساخته و کانکس های مسکونی و مهندسی است. اینگونه می توان آسایش و آرامش خیال بیشتری در هنگام حضور در آن محل را داشت.

پانل با فوم پلی یورتان

نصب پانل پلی یورتان

مراحل نصب ساندویچ پانل پلی یورتان مشابه سایر ساندویچ پانل‌ها است. با این تفاوت روند ساخت اتوماتیک خط تولید ساندویچ پانل کیفیت محصول تولیدی را بالا برده و روند نصب این محصولات را تسریع می بخشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نصب ساندویچ پنل و تجهیزات مورد نیاز نصب می توانید به صفحه نصب ساندویچ پانل مراجعه فرمایید.

ساندویچ پانل کیان

شرکت کیان پانل با بیست سال سابقه در زمینه تولید ساندویچ پانل مجهز به خطوط تولید تمام مکانیزه توانسته است سهم بالایی را در بازار فروش ساندویچ پانل پلی اورتان و سایر انواع پانل‌های ساندویچی داشته باشد. از افتخارات این مجموعه همکاری با مجموعه های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی از جمله صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است. کیان پانل توانسته است با ارائه محصولی با کیفیت همواره رضایت مشتریان خود را کسب نماید.

کیان پانل

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای خرید و دریافت قیمت ساندویچ پانل پلی یورتان (پلی اورتان) می توانید با کارشناسان فروش مجموعه کیان در ارتباط باشید و مشاوره لازم جهت خرید پانل را دریافت کنید.

  1. منبع ویکی پدیا: صفحه پلی اورتان ↩︎
فوم پلی اورتان چه مزیتی نسبت به سایر انواع فوم‌ها دارد؟

فوم پلی اورتان در بین فوم‌های موجود بالاترین ضریب مقاومت حرارتی و رطوبتی را دارد به همین دلیل بهترین گزینه برای کاربری‌های خاص مانند کلین روم و سردخانه است.

تفاوت فوم پلی اورتان کندسوز PUR و نسوز PIR در چیست؟

فوم پلی اورتان نسوز یا (PIR) با خاصیت خودخاموش شوندگی و جلوگیری از گسترش حریق بهترین نوع فوم است. این فوم پس از اشتعال با کنار بردن شعله مستقیم بلافاصله خاموش می‌شود و نسبت به فوم PUR دمای بالاتری برای شعله‌ور شدن نیاز دارد.
اما فوم پلی اورتان کندسوز (PUR) کلاس B1 سخت آتش‌گیر است و در صورت آتش گرفتن با شعله کم می‌سوزد. فوم پلی اورتان PUR قیمت پایین‌تری نسبت به فوم PIR دارد.

میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید