کانکس دست دوم

کانکس، یک نوع سازه پیش ساخته پرطرفدار و پرکاربرد است که در اکثر پروژه‌های عمرانی، ساختمانی، راه‌سازی، صنعتی و نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانکس ها با استفاده از ساندویچ پنل یا ورق فلزی تولید می‌شوند و به دلیل قابلیت حمل و نقل، دوام و طول عمر بالا، امکان استفاده مجدد در پروژه دیگر به صورت دست دوم و کارکرده را دارند.

کانکس دست دوم

بسیاری از کارفرمایان به جهت صرفه جویی در هزینه‌های اجرای پروژه تمایل دارند از کانکس های دست دوم جهت اسکان کارگران، مدیران و پرسنل پروژه استفاده کنند. اگر بخواهید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و کانکسی با قیمت کمتر خریداری کنید؛ بهترین انتخاب کانکس دست دوم است.

طول عمر کانکس دست دوم به جنس و کیفیت متریال آن بستگی دارد. بهترین نوع ساختار و متریالی که در ساختار کانکس‌ها به کار می‌رود استفاده از ساندویچ پانل پلی اورتان به همراه شاسی کشی دور کلاف است.

انواع کانکس دست دوم با کاربری‌های مختلف شامل کانکس کارگاهی، فروشگاهی، نگهبانی، نمازخانه، سرویس بهداشتی است.

نکات خرید کانکس دست دوم

در ابتدا توجه داشته باشید در ساختار کانکس از متریال با کیفیت استفاده شده باشد، چرا که در صورت نیاز به تعمیرات هزینه اضافی به همراه دارد؛ در نتیجه استفاده از کانکس دست دوم توجیه اقتصادی ندارد.

خرید کانکس دست دوم

در سازه‌های دست دوم ممکن است ایراداتی در بخش های بدنه، عایق کاری کف، آب بندی، نمای بیرونی، تجهیزات داخلی وجود داشته باشد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما برای خرید کانکس دست دوم به صورت حضوری مراجعه کنید و از سلامت بدنه، سیستم لوله کشی، برق کشی، درب و پنجره اطمینان حاصل کنید. همچنین کانکس ساندویچ پانل کیفیت، دوام و پایداری بیشتری نسبت به کانکس‌ های ورقی دارد. بنابراین اگر قصد استفاده طولانی مدت از کانکس را دارید حتما کانکس نوع پانلی را انتخاب کنید.

فاکتورهایی که باید در هنگام خرید مورد بررسی قرار دهید شامل موارد زیر است:

  • بررسی سلامت ساختاری
  • بررسی سیستم های الکتریکی
  • بررسی لوله کشی
  • بررسی عایق ها
  • بررسی درب و پنجره ها
  • بررسی وضعیت خوردگی  و رطوبت
  • بررسی سقف و کف
  • بررسی پوشش داخلی و خارجی کانکس
کانکس دست دوم

مزایای استفاده از کانکس دست دوم

کانکس های دست دوم دو مزیت مهم نسبت به بقیه کانکس ها دارند که سبب محبوبیت آن‌ها در بین مشتریان و کارفرمایان شده است.

اولین مزیت مقرون به صرفه بودن است به طور کلی با 30 تا 40 درصد از قیمت یک کانکس نو، می‌توان کانکسی با کیفیت مشابه را خریداری کرد. همچنین نیازی به صرف زمان برای تولید کانکس ندارید و به محض نهایی شدن معامله کانکس به محل پروژه شما منتقل می‌شود، اما تولید کانکس‌های نو و دست اول به 15 روز زمان نیاز دارند.

قیمت کانکس دست دوم

قیمت خرید کانکس دست دوم

قیمت این کانکس ها با توجه به عوامل مختلفی مانند میزان استفاده و سالم بودن سازه، نوع و جنس متریال، ابعاد و متراژ و امکانات داخلی کانکس تعیین می‌شود. در نتیجه برای خرید حتما با چندین شرکت معتبر که در زمینه فروش کانکس دست دوم فعالیت می‌کنند مشورت کنید.

برای خرید و فروش کانکس های دست دوم میتوانید از طریق سایت های آگهی، شبکه های اجتماعی، مراجعه به شرکت های تولید کننده کانکس ها اقدام نمایید.

میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید