کانکس انباری

کانکس انباری یک نوع سازه پیش ساخته است که به عنوان انبار در بسیاری از مکان ها مانند پارکینگ و یا پشت بام ساختمان های مسکونی، بخش‌های اداری، صنعتی، کشاورزی و کارگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کانکس انبار با استفاده از ساندویچ پانل یا ورق گالوانیزه ساخته می‌شود. این سازه کاربردهای فراوانی  دارد که افراد با توجه به نیازهای خود از آن در محیط هایی مانند حیاط، پشت بام و… استفاده می‌کنند. کانکس انباری را می‌توان در ابعاد مختلف 2 متری، 3 متری، 4 متری تا 36 متر به صورت تکی و یا چند انبار متصل بهم تولید کرد.

کانکس انباری

انواع کانکس انباری

کانکس‌ های انباری در دو نوع ورقی یا پانلی تولید می‌شوند. بنا به درخواست کارفرما انبار پیش ساخته را می‌توان هم با استفاده از ورق گالوانیزه رنگی و هم با استفاده از ساندویچ پانل پلی اورتان، اکس پی اس و یا پشم سنگ تولید کرد.

آماده

معمولا کانکس ها تا متراژ 36 متر در کارخانه تولید می‌شوند و قابلیت حمل با تریلر را دارند. در برخی موارد به دلیل محدودیت عرض خیابان یا کوچه امکان عبور جرثقیل و انتقال به محل اجرای پروژه نیست در این صورت کانکس ها را به صورت اجرا در محل می‌سازند.

اجرا در محل

همان طور که گفتیم به 2 دلیل کانکس ها را به صورت اجرا در محل می‌سازند. در برخی موارد به دلیل ابعاد بزرگ سازه امکان تولید در کارخانه و بارگیری توسط تریلر وجود ندارد. دوم اینکه به دلیل عدم عبور جرثقیل به محل اجرای پروژه، متریال کانکس را به صورت جداگانه به محل پروژه منتقل می‌کنند و به یکدیگر متصل می‌کنند.

انباری پیش ساخته

کاربرد کانکس انباری

استفاده از انباری سیار کمبود فضایی که در آپارتمان‌های کوچک و یا کارگاه‌های تولیدی و صنعتی وجود دارد را به خوبی جبران می‌کند؛ زیرا ساخت کانکس با ساندویچ پانل هزینه پایین‌تر و سرعت ساخت بالاتری نسبت به مصالح سنتی مانند آجر و سیمان دارد.

کانکس انباری برای آپارتمان مسکونی

برای ساخت کانکس جهت انباری در آپارتمان‌های مسکونی کوچک و قدیمی می‌توان از حیاط و یا پارکینگ این آپارتمان‌ها استفاده کرد. البته لازم به ذکر است پیش از خرید، باید رضایت تمامی ساکنین ساختمان را کسب کرد.

ساخت کانکس انباری روی پشت بام

معمولا فضای کافی برای ساخت انباری بر روی پشت بام، وجود دارد. نکته حائز اهمیت در این قسمت این است که می‌توان برای افزایش مقاومت کانکس در برابر وزش بادهای شدید با استفاده از پلیت ستون های اصلی را به کف پشت بام متصل می‌کنند.

کانکس انباری در حیاط

ساخت کانکس انباری در حیاط بهترین گزینه از لحاظ دسترسی و نصب و اجرا است زیرا می‌توانیم هر کالایی را با سرعت و بدون محدودیت داخل انبار قرار دهیم و نیازی نیست تا روی پشت بام آن را حمل کنیم. حتی می‌توان از این سازه علاوه بر استفاده به عنوان انباری، به عنوان کارگاه نیز از آن استفاده کرد.

کانکس انباری در حیاط

کانکس انباری برای کارگاه‌های عمرانی

قطعا کارگاه‌های تولید صنعتی یا عمرانی به فضایی جهت انبار کردن مواد اولیه، وسایل و ابزار آلات نیاز دارند. انباری سیار بهترین گزینه برای کارگاه‌های ساختمانی است که در ابعاد مختلف و در دو نوع کانکس پانلی یا ورقی تولید می‌شود.

اطلاعات بیشتر در زمینه تفاوت کانکس پانلی و ورقی را در این مطلب مطالعه کنید.

همچنین برای بخش‌های صنعتی و کارگاه‌های تولیدی بزرگ، قسمتی را برای انباردار و رسیدگی به اسناد و مدارک مربوط به کالاها اختصاص می‌دهند.

انبار پیش ساخته

مزایای کانکس انباری

مزایای کانکس پیش ساخته انباری شامل موارد زیر است:

قابلیت حمل و نقل و جا به جایی

شما می‌توانید به راحتی کانکس انبار را از محلی به محل دیگر با استفاده از تریلر منتقل کنید. همچنین در صورت بزرگ بودن ابعاد سازه و یا عدم عبور جرثقیل، اجزای سازه قابلیت باز شدن از یکدیگر و نصب و اجرای مجدد را دارند.

مقاومت در برابر عوامل مخرب

این سازه‌ها از متریال سبک و مقاوم مانند ساندویچ پانل ساخته شده اند بنابراین در برابر حوادثی مانند زلزله و آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی دارند.

سرعت بالای ساخت و ساز

سرعت تولید انباری پیش ساخته بسیار بالاست و در مدت زمان 15 روز تولید می‌شود.

قیمت مناسب

هزینه تولید، نصب و اجرای کانکس انباری بسیار پایین‌تر از ساخت و ساز با مصالح سنتی مانند آجر و سیمان است.

طول عمر بالا

از آن جایی که این سازه‌ها اغلب در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند و در معرض نور مستقیم خورشید، باران و برف هستند از متریال با کیفیت و مقاوم تولید می‌شوند که طول عمر سازه را بالا می برد.

وزن پایین

علی رغم مقاومت فیزیکی و مکانیکی بالا، این سازه‌ ها بسیار سبک و کم وزن هستند.

قیمت کانکس انباری

مشخصات فنی کانکس انباری

ابعاد کانکس1.5 × 1.5/ 2 × 2/ 2.40 × 2.40/ 4 × 2.40/ 6×2.40/ 8×2.40/ 12×2.40/ 3×3/ 4×3/ 6×3/ 8×3/ 12×3
نوع اسکلت و شاسیشاسی: دور کلاف یا اسکی از جنس تیرآهن نمره 14، 16 یا 18
اسکلت: پروفیل قوطی و نبشی
جنس بدنهورق فلزی گالوانیزه/ ساندویچ پانل دیواری و سقفی
نوع ساندویچ پانلپلی اورتان، اکس پی اس، پشم سنگ
ضخامت فومپانل دیواری: 3 الی 5 سانتی‌متر/ پانل سقفی: 3 الی 5 سانتی‌متر
نوع ورق پانلگالوانیزه/ آلوزینک
ضخامت ورق0.4 و 0.5 میلی‌متر
دانسیته فومپلی اورتان: 40 kg/m3، اکس پی اس: 30 kg/m3 پشم سنگ: 120 kg/m3
جنس درب و پنجرهپی وی سی، آلومینیوم
جنس کفپوش داخلیورق فلزی، پی وی سی
دیوارپوش داخلیورق فلزی، پی وی سی

قیمت کانکس انباری

قیمت خرید کانکس انباری به عوامل مختلفی از جمله مکان قرارگیری سازه، تولید در کارخانه یا اجرا در محل، ابعاد و متراژ، نوع اسکلت و شاسی کشی و نوع متریال (ساندویچ پانلی- ورقی) بستگی دارد. برای دریافت دقیق ترین اطلاعات اطلاعات بیشتر، بهتر است با تولید کنندگان این نوع کانکس تماس حاصل فرمایید.

کیان پانل نیز یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع کانکس با کاربری‌های مختلف است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان فروش و تیم پشتیبانی کیان پانل تماس حاصل نمایید.

میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید