نصب و اجرای کلین روم

برای نصب و اجرای کلین روم (اتاق تمیز) به مجموعه‌ای از متعلقات و اکسسوری‌های مخصوص مانند ورق فلاشینگ کلین روم، درب کلین روم و روشنایی کلین روم نیاز است.

اتاق تمیز یک محیط کنترل شده به لحاظ دما، رطوبت و ذرات معلق است که به منظور انجام فعالیت‌ها و فرایندهایی که نیاز به شرایط بهداشتی و استریل دارد طراحی می‌شود.

همان طور که میدانید نصب و اجرای کلین روم با استفاده از مصالح پیش ساخته مانند ساندویچ پانل انجام می‌شود. ساندویچ پانل‌ها نیز جهت نصب و اجرا به یکسری متعلقات و اکسسوری‌هایی مانند ورق فلاشینگ نیاز دارند.

از اتاق کلین روم در صنایعی مانند صنایع داروسازی، الکترونیک، فناوری اطلاعات و صنایع دیگر که نیاز به حفظ شرایط بهداشتی دارد استفاده می‌شود.

برای نصب و اجرای ساندویچ پانل کلین روم نیز، استانداردهای خاصی رعایت می‌شود که بسته به کلاس و نوع اتاق کلین روم ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی استانداردهای نصب اتاق کلین روم به منظور حفظ شرایط بهداشتی، کنترل ذرات و مواد آلوده، دما، رطوبت، فشار و…تبیین می‌شوند.

همان طور که میدانید برای پوشش دیوار و سقف اتاق تمیز از ساندویچ پانل دیواری کلین روم با ضخامت 5 الی 10 سانتی‌متر استفاده می‌شود. در ادامه به شرح مشخصات متعلقات نصب کلین روم می‌پردازیم.

تجهیزات نصب کلین روم

تجهیزات نصب کلین روم که جهت زیرسازی و اجرای اسکلت کلین روم مورد استفاده قرار می‌گیرد تا حدودی با تجهیزات و متعلقات نصب سوله متفاوت است.

انواع ورق فلاشینگ کلین روم

ورق فلاشینگ کلین روم یک جزء مهم در ساختار داخلی اتاق کلین روم محسوب می‌شود؛ از این ورق برای پوشش کنج دیوارها، سقف و حتی کف اتاق کلین روم استفاده می‌شود. به لحاظ فنی از ورق فلاشینگ کلین روم به جهت آب‌بندی و درزبندی در نقاط اتصال ساندویچ پانل، درب‌ها، پنجره‌ها استفاده می‌شود.

ورق فلاشینگ کلین روم در انواع خاصی تولید می‌شود. در حقیقت شکل ظاهری و کاربرد ورق‌های فلاشینگ کلین روم با ورق فلاشینگ سازه‌های پیش ساخته مانند سوله متفاوت است.

ورق فلاشینگ کلین روم همانند ورق پانل کلین روم باید یک سطح صاف و بدون خلل و فرج داشته باشد تا از نفوذ و رشد میکروب‌ها جلوگیری شود و فرایند تمیز کردن آن‌ها به راحتی انجام شود.

فلاشینگ کلین روم

ورق فلاشینگ کنج بیرون

ویژگی خاص ورق فلاشینگ کنج در این است که اغلب از جنس آلومینیوم تولید می‌شود. از ورق فلاشینگ کنج برای پوشاندن اتصالات ،درزها ،تقاطع و زوایای بیرونی ساندویچ پانل‌ دیواری استفاده می‌شود.

ورق فلاشینگ اتصال گوشه

بعد از پوشاندن درز کنج دیوارها یکسری فواصل بین فلاشینگ‌های کنج ایجاد می‌شود که می‌بایست این فواصل را با استفاده از ورق فلاشینگ اتصال گوشه پر کرد.

جهت اطلاع از مشخصات ورق فلاشینگ سوله به مطلب فلاشینگ و آبرو مراجعه نمایید.

روشنایی کلین روم

همان طور که گفتیم هر کدام از اجزا و متریالی که برای ساخت کلین روم استفاده می‌شود به صورت خاص برای این فضا طراحی شده است.

از ویژگی‌های خاص نصب و اجرای کلین روم این است که معمولا سقف کلین روم را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که جهت تعمیر و یا تعویض لامپ‌های کلین روم نیازی به ورود مستقیم به اتاق کلین روم نباشد؛ و نیروهای تاسیسات با دسترسی از پشت بتوانند تعمیرات لازم را انجام دهند.

صفحات چراغ کلین روم نیز در ابعاد مختلفی تولید می‌شود. معمولا صفحات با ابعاد 30× 30 یا 60×60 تولید می‌شوند و فریم دور این صفحات نیز از جنس آلومینیوم است.

چراغ کلین روم

درب کلین روم

درب کلین روم یکی از اجزای بسیار مهم د رحفظ شرایط داخلی کلین روم است این نوع درب معمولا به صورت سازگار با محیط کلین روم طراحی می‌شود و ویژگی‌های خاصی دارد. از دیگر ویژگی‌های ساختاری درب کلین روم وجود یک قاب آلومینیومی به همراه هسته مرکزی آن از جنس ساندویچ پانل است.

جنس ورق ساندویچ پانل معمولا از نوع ورق گالوانیزه و یا ورق آلوزینک به ضخامت 0.6 میلی‌متر است. فوم به کار رفته در ساندویچ پانل کلین روم نیز از جنس فوم پلی اورتان و یا نهایتا فوم پلی استایرن است.

فوم‌های به کاررفته اغلب با ضخامت 5 الی 6 سانتی‌متر تولید می‌شوند. علاوه بر این درب کلین روم باید دارای یک سطح کاملا صاف و غیر متخلخل باشد تا مانع از رشد ذرات و آلودگی‌ها شود. این ویژگی مهم برای حفظ کیفیت تمیزی و بهداشت در اتاق کلین روم است.

سیستم بسته شدن محکم: درب کلین روم باید دارای سیستم بسته شدن محکم باشد تا از نشت ذرات و هوا ورودی به داخل اتاق جلوگیری شود. سیستم قفل و درب محکم باید به طور کامل جلوی نفوذ ذرات و آلودگی را بگیرد.

قابلیت ضدعفونی: درب فلاشینگ باید قابلیت ضدعفونی داشته باشد تا از رشد و انتقال میکروب‌ها جلوگیری کند. این مشخصه مهم برای حفظ شرایط بهداشتی و کنترل عفونت در اتاق کلین روم است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از انواع تجهیزات کلین روم که شامل دستگاه‌ها، وسایل و ابزارآلات داخل اتاق تمیز است می‌توانید به آدرس صفحه لینک شده در این بخش مراجعه کنید.
درب کلین روم

خرید از کیان پانل

شما می‌توانید به راحتی تمامی اجزا و متعلقات نصب کلین روم را از مجموعه کیان پانل تهیه کنید.

علاوه بر این تیم نصب کیان پانل آماده ارائه خدمات در خصوص نصب و اجرای انواع کلین روم و ارائه مشاوره‌های فنی به شما عزیزان است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت ساندویچ پانل کلین روم و متعلقات نصب کلین روم با ما در ارتباط باشید.

تجهیزات نصب کلین روم شامل چه مواردی است؟

برای نصب و اجرای کلین روم به مجموعه‌ای از متعلقات و ملزومات نصب نیاز است. تجهیزات نصب کلین روم شامل ورق فلاشینگ، پیچ نصب ساندویچ پانل، پس باکس کلین روم، درب کلین روم، روشنایی کلین روم و موارد غیره است.

تجهیزات نصب کلین روم را از کجا تهیه کنیم؟

متعلقات و تجهیزات نصب اتاق تمیز را می‌توانید از مراکز فروش ساندویچ پانل تهیه کنید. جهت استعلام قیمت تجهیزات نصب کلین روم با کارشناسان کیان پانل 22267008-021 تماس حاصل نمایید.

میانگین 5

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید